Menu

Робот-восьминіг робить перші незграбні кроки на своїх штучних щупальцях.

Робот-осьминог делает первые неуклюжие шаги на своих искусственных щупальцах.


Багато групи дослідників в області робототехніки намагаються виготовляти своїх дітищ схожими на різних живих істот. По цьому ж шляху йдуть дослідники, що працюють в рамках європейського проекту Octopus Project, які в якості живого "прототипу" свого робота вибрали таке дивовижне створіння, як восьминіг. Кожен, хто бачив восьминога на відео або наживо, може зрозуміти чому. Восьминоги здатні виконувати деякі екстраординарні маневри і руху завдяки відсутності жорсткого скелета, великий голові і надзвичайно гнучким щупалець. Тому дослідники, створюючи свого робота-восьминога з вісьмома рухомими щупальцями, намагаються зрозуміти і скопіювати правила, принципи руху живої істоти, втіливши їх вигляді унікальної конструкції".

Відео, яке наведено нижче, було опубліковано на каналі YouTube представниками проекту Octopus Project без жодних коментарів чи пояснень. Але ми і так знаємо досить багато про це проекті. Два великих щупальця на передній частині робота називаються "SMA Arms", всередині їх знаходяться смуги зі спеціального сплаву, "пам'ятає" свою початкову форму і повертається до неї у разі нагрівання. Завдяки використанню такого сплаву ці щупальця рухаються без допомоги яких-небудь серводвигунів або електромагнітів. Шість щупалець - це силіконові труби з тонкими сталевими тросиками всередині. Кожен трос прикріплений до нейлонові волокна і управляється електромагнітом. Комбінуючи ступінь натягу кожного троса можна змусити щупальце згинатися, згортатися і навіть захоплювати об'єкти.

Кінцева мета, яка стоїть перед дослідниками проекту Octopus Project, сформульована трохи туманно: "Не маючи жорстких конструктивних елементів, робот OCTOPUS буде першим в світі "м'яким" роботом з вісьмома гнучкими щупальцями. Він буде здатний проникнути у важкодоступні місця, маніпулюючи щупальцями різними образами, що буде використано для морських досліджень і, ймовірно, для проведення рятувальних операцій". Але, з урахуванням того, що в подібних формулюваннях термін "рятувальна операція" слід розуміти, як "військове застосування", кінцева мета проекту проглядається достатньо прозоро.





|