Menu

Робот-черепаха U-CAT надасть допомогу підводникам-археологам і дослідникам місць аварій суден

Робот-черепаха U-CAT окажет помощь подводникам-археологам и исследователям мест кораблекрушений


Навряд чи вам коли-небудь доводилося чути про морській черепасі, що застрягла в надрах затонулого корабля. Почасти це пов'язано з тим, що такі новини не представляють великого інтересу, але в більшій мірі причиною цього є те, що невеликі морські черепахи є досить спритними і спритними створіннями. Саме із-за цих якостей морська черепаха була обрана в якості прототипу для підводного робота U-CAT, розробляється в рамках європейського проекту ARROWS, робота, який надасть неоціненну допомогу вченим, що займається підводною археологією і досліджують місця минулих аварій.

Як і в реальному черепахи, у робота U-CAT є чотири незалежно керованих плавця, за допомогою яких робот може переміщатися вгору і вниз, вперед і назад, утримуватися і обертатися на одному місці. В принципі, таких же результатів можна досягти і за допомогою використання пропелерів, але, як правило, вони створюють потік води, що піднімає хмари придонного мулу і бруду, що істотно обмежує видимість в районі дії робота.

Робот-черепаха U-CAT окажет помощь подводникам-археологам и исследователям мест кораблекрушений


Робот U-CAT абсолютно автономний і здатний діяти цілком самостійно. Завдяки цьому не потрібно ніякого кабелю для передачі йому енергії та команд управління, кабелю, який істотно обмежує маневреність апарату, може заплутатися або зачепитися за що-небудь. У робота U-CAT є деякі датчики і вбудована відеокамера, яка постійно записує все навколо рухається робота. Пізніше з допомогою цієї відеозапису вчені і дослідники можуть скласти карти внутрішніх приміщень затонулих суден і спланувати максимально безпечні маршрути для людей, які будуть проникати всередину цих судів.

Згідно подальших планів розробників робота U-CAT, дослідний зразок цього робота незабаром почне проходити програму випробувань, беручи участь в археологічних дослідженнях, що проводяться в Середземному і Балтійському морях. Основною відмінною рисою ідеї використання маленьких, рухливих і маневрених роботів є їх спільна робота з іншими підводними роботами, які мають на своєму борту безліч цінного наукового обладнання. Зазвичай такі роботи занадто великі для проникнення всередину затонулих суден і занадто дорогі для того, щоб ризикувати ними марно.

Слід зауважити, що роботи-черепахи U-CAT, розроблені фахівцями Талліннського технологічного університету, є не єдиними у своєму роді. Дослідники з Швейцарського федерального Технологічного інституту в Цюріху (Swiss Federal Institute of Technology Zurich, ETH Zurich) також займаються розробкою власної робочерепахи, відомої під назвою Naro-Tartaruga.



|