Menu

Гуманоїдний робот Atlas успішно справляється з подоланням перешкод, рухаючись в "сліпому" режимі

Гуманоидный робот Atlas успешно справляется с преодолением препятствий, двигаясь в "слепом" режиме


Фахівці Інституту людського і машинного пізнавання з Флориди (Florida Institute for Human and Machine Cognition, IHMC) опублікували минулого тижня відеоролик, що демонструє їх власний варіант відомого гуманоидного робота Atlas, який рухається, долаючи перешкоди у вигляді розкиданих по підлозі дощок і уламків. В цьому не було б нічого надприродного і дивного, адже оригінальний робот Atlas компанії Boston Dynamics демонстрував здатність переміщення і по більш складній поверхні, якби не той факт, що в момент руху у робота були відключені всі датчики, за допомогою яких він сприймав навколишнє середовище, і робот рухався буквально в "сліпому" режимі.

Слід зауважити, що інститут IHMC займається своїм роботом Atlas в рамках участі в програмі DARPA Robotics Challenge (DRC) Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA. Кінцевою метою цієї програми, свого роду конкурсу між різними роботами, призовий фонд якого становить 2 мільйони доларів, є розробка робота, здатного ефективно діяти і виконувати різні завдання в складних умовах навколишнього середовища при ліквідації наслідків стихійних лих, аварій та техногенних катастроф. Команда інституту IHMC отримала робота Atlas в подарунок від компанії Boston Dynamics, посівши перше місце на "віртуальній" частини конкурсу, коли свої можливості та вміння демонстрували не реальні роботи, а їхні віртуальні "аватари", що діють у відповідній віртуальному середовищі.

Природно, здатність пересуватися по складній поверхні з перешкодами є складним завданням і для роботів, що мають в своєму розпорядженні системи комп'ютерного зору. Ця ж завдання ускладнюється у багато разів для гуманоїдних роботів типу Atlas, які крім пересувань повинні умудрятися утримати рівновагу, що стає особливо актуальним з урахуванням того, що коли робот не може уникнути перешкод він повинен без падіння зуміти перебратися через них.

Як можна побачити на відеоролику, роботу Atlas вдалося протриматися деякий час, перш ніж сталося падіння. Це падіння було викликано поломкою вузлів його ніг, як це сталося в минулому місяці, а від пошкоджень робота врятувала страхувальна система. Слід зауважити, що в нормальному режимі мотузки страхувальної системи знаходяться у вільному стані, не заважають пересуванням робота і не тримають частину його ваги.

Перші "реальні" випробування конкурсу Robotics Challenge відбудуться 20 та 21 грудня цього року у Флориді. Незважаючи на близькість моменту початку змагань, заявки на участь в них прибувають і донині, кількість учасників постійно збільшується, що дозволяє сподіватися на те, що це змагання стане захоплюючою "битвою" найбільш сучасних і досконалих роботів, під час якої відбудеться чимало цікавих подій.



|