Menu

Вчені припустили, що насправді може бути схожим політ на швидкості околосветовой

Ученые предположили, на что в действительности может быть похожим полет на околосветовой скорости


В сотнях науково-фантастичних фільмом режисери демонструють нам те, що відчувають і бачать люди, які знаходяться всередині космічного корабля, який рухається в космосі на швидкості світла або околосветовой швидкістю. У більшості випадків звичного нашому погляду є картина, коли зірки починають рухатися швидше і швидше, размазываясь, зрештою, в суцільні лінії. Але згідно з даними команди вчених-фізиків, все, що показують у фільмах в корені невірно, а подорож на швидкості світла або в гиперпространстве має виглядати зовсім інакше.

Команда дослідників з Лестерського університету (University of Leicester), Великобританія, зробила з точки зору фізики аналіз того, що можуть побачити люди, що знаходяться в космічному кораблі, разгоняющемся до швидкості світла. І у них вийшло щось зовсім відмінне від того, до чого ми звикли, завдяки кінематографу.

Згідно зробленому аналізу, люди не зможуть побачити ніякі зірки взагалі, завдяки фіолетовому зміщення ефекту Доплера. Цей ефект визначає, що коли точка спостереження рухається в бік джерела електромагнітного випромінювання, довжина хвилі випромінювання зменшується пропорційно швидкості руху. Для космічного корабля, швидкість якого наближається до швидкості світла, частота світла від зірок та інших джерел зміститься в область більш високих частот настільки, що це випромінювання перейде в спектр рентгенівського випромінювання, роблячи невидимим для людей все, що ми бачимо в космосі.

Ученые предположили, на что в действительности может быть похожим полет на околосветовой скорости


Замість "втраченого" світла від зірок люди побачать якусь нечітку картину космічного мікрохвильового випромінювання, частота якого переміститися в область частот світла видимого діапазону. З точки зору члена екіпажу космічного корабля буде видно якийсь сіруватий світло, що ллється зі всіх сторін з дуже яскравим диском в самому центрі по напрямку руху.

"Якщо б космічний корабель "Millennium Falcon" існував насправді і міг літати настільки швидко, як у фільмі, то його команді були б потрібні спеціальні темні окуляри" - розповідає Райлі Коннорс, один з дослідників Лестерського університету, - "Крім цього, космічному кораблю знадобиться достатньо сильна система захисту, здатна захистити космічний корабель і членів його екіпажу від шкідливого рентгенівського випромінювання, яке перетвориться звичайний світ".

Дослідники розрахували, що інтенсивне рентгенівське випромінювання, яке перетвориться світло зірок, стане джерелом тиску, яке буде перешкоджати руху космічного корабля. Дослідники розрахували, що "рівень чиниться рентгенівським випромінюванням тиску буде порівнянний з рівнем тиску, який відчуває глибоководний апарат, що опустився в найглибше місце Тихого океану".

"Можливо режисерам майбутніх науково-фантастичних фільмів доведеться взяти до уваги реальні ефекти польотів на світлових і близькосвітлових швидкостей, що зробить їх фільми трохи більш реалістичними, але не настільки ефектними".

|