Вчені планують з'ясувати, чи є Всесвіт математичною моделлю, створеною футуристичним суперкомп'ютером
У науковому світі існує неймовірна теорія, що вся Всесвіт і все, що в ній є голограмою, яка створюється математичною моделлю, симуляцією в стилі "Матриці" або "13-го поверху", що виконується на якомусь футуристичному надпотужну суперкомп'ютері, що належить якомусь сверхразуму. І, згідно інформації, наданої дослідниками з Вашингтонського університету, існують деякі експерименти, які можуть допомогти визначити, чи є ми дійсно справжніми або ми просто підпрограми моделі, написані якимось сверхразвитым істотою під час обідньої перерви.
В даний час область комп'ютерного моделювання розвинена настільки, що говорити про складанні навіть примітивної математичної моделі всій Всесвіту стане можливим тільки через кілька десятків, а то й сотень років. В даний час вчені можуть змоделювати якийсь об'єкт з максимальною точністю до 100 трильйонних доль метра, але створення повної математичної моделі однієї людини з такою точністю є поки нездійсненним завданням.
Створюючи сучасні математичні моделі вчені стикаються з явищем дискретизації і обмеженнями, що накладаються на значення деяких параметрів. Саме сліди такої дискретизації та існуючі обмеження значень деяких базових фізичних констант можуть стати тими підказками, знаками того, що ми всі є простими гравцями на полі змови в стилі науково-фантастичного фільму "Матриця".
Але, знадобиться ще не один десяток років для того, що б наявні в нашому розпорядженні обчислювальні потужності змогли дати нам підказку того, чи живемо ми в межах комп'ютерної симуляції. Для цього потрібно створити для початку математичну модель хоча б крихітної частини Всесвіту і виявити там "підписи" симуляції, що виражаються в обмеженнях фізичних процесів та інших показників.
Така "підпис" може міститися в обмеженні показника енергії космічних променів. Перевіряючи зібрані наукові дані, що стосуються космічних променів, та порівнюючи їх з результатами розрахунку різних моделей Всесвіту, дослідники збираються почати пошуки слідів моделювання в нашому світі вже найближчим часом. "Це - один з параметрів, один вид "підпис", перевірку якого можна починати в наш час" - говорить Мартін Сэвэдж (Martin Savage), один з дослідників Вашингтонського університету.
Деякі читачі можуть висловити сумніви щодо цінності знань про те, що ми можемо бути не справжніми, а є всього лише математичною моделлю, адже в будь-якому випадку ми нічого з цим вдіяти не можемо, як і вплинути на існуючу ситуацію. Але дослідники припускають, що подібна ситуація може дати ряд нових і надзвичайно цікавих можливостей. "Можна припустити, що на суперкомп'ютері можуть виконуватися одночасно кілька паралельних симуляцій різних всесвітів. І якщо нам вдасться виявити які-небудь комунікаційні канали або дірки в програмному коді, то ми зможемо налагодити спілкування з істотами, що живуть у цих паралельних всесвітів" - стверджує Зорі Давоуди (Zohreh Davoudi), аспірант з Вашингтонського університету.