Гиперснимки, що дозволяють розглянути навіть найдрібніші деталі, які повинен побачити кожен.
Ми всі досить часто бачили в різних фільмах, особливо науково-фантастичних, сцену, починається з великого плану. Потім, стрибком або плавно, масштаб зображення збільшується, і так багато разів, поки нашому погляду не постають самі мікроскопічні деталі. Подібний ефект дозволяє побачити нам відомий сервіс Google Earth, правда кінцевий результат у більшості випадків виходить доволі розмитим.
Так що якщо Вас цікавлять свіжі відчуття, які можна отримати, подорожуючи через "червоточину" масштабу, то я пропоную Вам звернути пильну увагу на гиперснимки французького фотографа Жан-Франсуа Розьє (Jean-Francois Rauzier). Ці знімки мають роздільну здатність, в 10 тисяч разів перевищує роздільну здатність звичайних цифрових фотографій, і дозволяють розглянути зображені на них об'єкти з безпрецедентною деталізацією і якістю.
Для створення своїх знімків Розьє не використовує якусь суперкамеру. Він протягом кількох годин робить сотні і тисячі знімків одного або того ж предмета чи галузі з різних точок, після чого починається довга і втомлива робота в Фотошопі. Але в результаті цього виходять приголомшливо красиві фотографії, на яких не видно слідів зшивання.
Як можна побачити в галереї Розьє, його знімки є більше артистичним і художнім мистецтвом, ніж реалістичною фотографією. Деякі з них дуже гарні, а деякі просто неймовірні. А за переглядом цих знімків можна вбити велику кількість часу, відкриваючи невидимі на великому масштабі зображення крихітні елементи, які, приміром, можна побачити в кожному вікні будівлі на знімку Лувру.