Математики розширили Спеціальну теорію відносності Ейнштейна за межі швидкості світла.
Вчені з університету Аделаїди, які працюють в галузі прикладної математики, розширили дію Спеціальної теорії відносності Ейнштейна на об'єкти, які рухаються швидше швидкості світла. Теорія, розроблена Ейнштейном і опублікована в 1905 році, визначає те, що ніщо не може рухатися швидше швидкості світла. Але, професор Джим Хілл (Jim Hill) і доктор Баррі Кокс (Barry Cox) з університетської Школи математичних наук, розробили ряд формул і рівнянь, які доповнюють Спеціальну теорію відносності Ейнштейна, дозволяючи з її допомогою враховувати рух швидше швидкості світла.
Спеціальна теорія відносності Ейнштейна пояснює те, що швидкість і рух будь-якого об'єкта завжди відносна позиції спостерігача. Саме ця теорія пов'язує воєдино і пояснює відмінності у вимірах будь-якого фізичного явища, зроблених з двох різних точок, які рухаються з різною швидкістю.
Як стверджують вчені, до роботи над доповненням теорії Ейнштейна їх підштовхнули гучні минулорічні події: "Всі пам'ятають випадок, коли в минулому році експерименти, що проводяться Європейською організацією ядерних досліджень CERN, вказали на те, що частинки нейтрино можуть рухатися швидше швидкості світла. Ми тут же зайнялися аналізом цієї проблеми і з фізичної точки зору і з математичної точки зору".
Через деякий час результати, отримані вченими CERN, були спростовані, але математики продовжували працювати, розширивши рівняння Спеціальної теорії відносності на ситуацію, де відносна швидкість може бути нескінченною величиною, дозволяючи за допомогою цієї теорії описати рух на швидкості швидше швидкості світла.
"Наш підхід є логічним і природним розширенням Спеціальної теорії відносності Ейнштейна. Він містить абсолютно несуперечливі формули і рівняння, які не потребують використання уявних чисел і складних фізичних законів", - розповідає доктор Кокс. - "Ми математики, а не фізики, таким чином ми підійшли до проблеми з чисто теоретичної математичної точки зору. Наші дослідження не є доказом можливості руху швидше швидкості світла, вони доводять лише те, що рівняння Спеціальної теорії відносності будуть працювати і за межами швидкості світла".
Стаття, що описує роботу, пророблену професором Джимом Хіллом і доктором Баррі Коксом, була опублікована в престижному науковому виданні Proceedings of the Royal Society". Звичайно, в анонсі, який знаходиться у вільному доступі, досить мало детальної інформації та формул, але ті, кому вони можуть знадобитися зможуть отримати повний текст статті на платній основі.