Menu

Дослідники розробили метод створення матеріалів зі складною і впорядкованою структурою поверхні.

Исследователи разработали метод создания материалов со сложной и упорядоченной структурой поверхности.


Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили метод виробництва матеріалів, поверхні яких мають складну періодичну і впорядковану структуру, що складається з мікроскопічних поглиблень і опуклостей. Те, що Ви можете побачити на наведеному вище знімку, є знімком зразків таких поверхонь, зробленим за допомогою 3D-мікроскопа. Розміри, інтервали і кути вироблених "микроморщин" можна змінювати в широких межах, варіюючи різні параметри виробничого процесу.

У процесі виробництва використовується два шари з різних матеріалів: "Нижній шар, або підкладка, є особливим видом кремнійвміщуваних полімеру, який може бути натягнутий як полотно на структуру, подібну картинної рами. З допомогою процесу хімічного осадження з парової фази (ініціював chemical vapor deposition, iCVD) на підкладку осідає шар з другого типу полімерного матеріалу". Варіюючи силу і напрям натягу підкладки під час процесу осадження, швидкість осадження, вченим вдалося контролювати форми поверхні одержуваного матеріалу.

Дослідники повідомляють, що даний метод може бути використаний для виробництва матеріалів, область застосування яких практично безмежна. Такі матеріалу можуть послужити основою для створення мирожидкостных систем для проведення біологічних досліджень, датчиків тиску, нових фотоелектричних приладів і пристроїв "невидимості" які можуть заломлювати світло певним чином. Так само, покриття, що мають структуризированную поверхню, можуть стати основою для нових антивідблисків покриттів і поверхонь, що не піддаються забрудненню.



|