Машини-монстри: Seaker Nuclear - субмарина-робот, пірнаюча в озера радіоактивних відходів.
Місця зберігання радіоактивних відходів, роботи ядерних електростанцій є найбільш "брудними" місцями, яких, на жаль, досить чимало на нашій планеті. І ці місця потребують постійного контролю за станом резервуарів і рідин, що в них зберігаються. Але серед людей навряд чи знайдеться багато відважних або настільки дурних людей, які погодяться пірнати у водойми, заповнені смертельно небезпечними рідинами. Залишається тільки один вихід - засилати в ці водойми спеціальних підводних роботів, механізми та електроніка яких стійкі до впливу високого рівня радіаційного випромінювання.
Для контролю місць зберігання радіоактивних відходів фахівцями компанії ROVTECH Systems був розроблений робот-субмарина з дистанційним управлінням Seaker Nuclear ROV. Цей метровий підводний автоматизований апарат дуже схожий на роботів, використовуваних при глибоководних дослідженнях і при проведенні глибоководного буріння. Він приводиться в рух чотирма водометними рушіями їх нержавіючої сталі і обладнаний потужними світлодіодними джерелами світла. "Очима" робота є відеокамера з дозволом 520p, а органами його почуттів - датчики радіації, хімічного аналізу тощо. Дистанційний контроль, управління, передача і прийом даних, а також енергопостачання здійснюються через кабель, довжина якого становить до 150 метрів.
Велика частина конструкції робота Seaker ROV виготовлена з матеріалів, що поглинають радіацію без повторного її перевипромінювання. Це і додатковий захист дозволяють тримати в цілості й схоронності електронні компоненти системи управління робота, які, як відомо, перестають нормально працювати в умовах високого рівня іонізуючого випромінювання. Крім цього досягнуто зниження залишкової радіоактивності після того, як робота витягують з резервуарів з ядерними відходами. А це, в свою чергу, знижує дозу радіації, яку одержують працівники, що проводять ремонт і обслуговування робота після кожного занурення.
Згідно з наявними даними, перший робот Seaker Nuclear почав успішно використовуватися британською компанією Sellafield LTD, яка відповідальна за технічний стан та справність резервуарів у сховище ядерних відходів першого покоління Magnox Storage and De-canning Facility (MSDF), яке в 1992 році було законсервовано і відходи почали надходити в нове сховище Fuel Handling Plant близько Селлафилда поблизу Камбрії, Великобританія.
Це дозволило фахівцям компанії Sellafield LTD своєчасно застосовувати деякі дезактивирующие дії і застосувати хімічні речовини, які сповільнили процеси роз'їдання ємкостей резервуарів, завдяки чому були запобігти витоку радіоактивних відходів в навколишнє середовище. А це могло б стати цілою екологічною катастрофою не лише для областей неподалік сховища, але і всього західноєвропейського регіону.
Машини-монстри - все про виняткових машинах, механізмах і пристроях в світі, від величезних засобів знищення собі подібних до крихітних точних пристроїв, механізмів і всього того, що знаходиться в проміжку між ними.