Як ви думаєте - що це таке?
Дивлячись на наведений знімок, стає одразу зрозумілим, що це знімок якогось природного електричного явища, але хіба бувають блискавки, б'ють по ідеально прямій траєкторії? І перше, що спадає на думку, так це повітряна куля на металевому тросі, запушенный в самий центр грози і працює в якості гігантського блискавковідводу. Насправді це не так, хоча і досить близько до істини. На знімку показана демонстрація нової системи активної грозозахисту, заснованої на використанні некерованих ракет, що запускаються в центр грозової хмари і розробленої дослідниками Флоридського університету.
Використовуються ракети оснащені твердопаливним двигуном, який є ключовим моментом всієї технології. Вся справа в тому, що до складу твердого палива додані хлорид кальцію і мала кількість радіоактивних солей цезію. Паливо, що горить залишає позаду летить ракети рівний слід з цих солей, які, вступаючи в контакт з вологою повітря, утворюють струмопровідний канал, що має набагато менший електричний опір, ніж опір просто вологого повітря. І природно, блискавка йде по шляху найменшого опору, тобто по каналу, який для неї і сформували.
Слід зазначити, що дана система активної грозозахисту є мобільною, тобто вона може бути розгорнута в будь-якому місці за досить незначний час, що дозволить захистити від грозових розрядів різні важливі об'єкти. Так само така технологія з успіхом може використовуватися в майбутніх енергетичних системах, що використовують атмосферний електрику.