Menu

Фізики сподіваються зловити момент, коли нейтрони переходять з однієї Всесвіту в іншу.

Физики надеются поймать момент, когда нейтроны переходят из одной Вселенной в другую.


Поняття множинних паралельних Всесвітів - це те, про що так люблять диспутировать вчені космологи, але коли справа стосується доказів цієї теорії, всі, ніби набирають у рот води. Поки ще ніхто навіть не уявляє собі чітко і ясно, що саме може послужити таким доказом. Ще кілька років тому, одна з команд вчених надала теоретичні викладки, що демонструють можливість процесу переміщення матерії між двома різними Всесвітами. Тепер же, ці вчені, використовуючи існуючі технології та наукові методики, збираються зафіксувати це явище в дії, надавши тим самим докази теорії Мультиверсума. Все, чого потребують для цього вчені, це магнітна "пляшка", наповнена нейтронами, і мінімум рік часу.

Магнітні "пляшки" являють собою судини, виготовлені зі звичайних матеріалів і "наповнені" сильними магнітними полями. Вже досить давно фізики використовують такі "пляшки" для того, що б утримати сверхохлажденные нейтрони, які пересуваються дуже повільно. Завдяки цьому вчені мають можливість спостерігати за нейтронами, за процесом їх розпаду і за іншими фізичними явищами, в яких беруть участь ці частинки, що не мають електричного заряду.

Величиною, яка найбільш цікавить фізиків при проведенні подібних експериментів, є енергетичний рівень розпаду нейтронів. В ідеальному експерименті всі нейтрони розпадалися б точно при одному і тому ж рівні, що відповідає рівню бета-розпаду (beta decay rate). Але реальні магнітні "пляшки" далекі від ідеальних, швидкість розпаду нейтронів, у них ув'язнених, завжди вище теоретичної. Це може бути викликано тим, що деякі з нейтронів залишають "пляшку" іншим способом, ніж розпадаються. Приміром, відбувають в іншу Всесвіт.

Майкл Саррэзин (Michael Sarrazin) і його колеги з університету Намюра в Бельгії (University of Namur in Belgium) надали теоретичні викладки, які вказують на те, що сильні магнітні поля можуть стати тією причиною, яка зробить можливим процес переходу матерії з однієї Всесвіту в іншу. Використовуючи дані про рівні розпаду нейтронів, зібрані в ході різних експериментів, вони вирахували верхню енергетичну кордон переходу і вірогідність самого переходу. Згідно з цими даними ймовірність того, що нейтрон переміститься в іншу Всесвіт, становить один до мільйона.

Таку низьку ймовірність досить легко компенсувати числом нейтронів, спійманих в магнітній пастці "пляшки". Крім того, Майкл Саррэзин вважає, що у вчених є спосіб спостерігати це явище наживо. Зміни гравітаційного потенціалу, який змінюється в результаті руху Землі навколо Сонця, мають прямо торкнутися темп обміну матерією між Всесвітами. Варто провести експеримент протягом року, а краще двох років, і можна чітко побачити, чи має процес розпаду нейтронів деяку річну циклічну модуляцію. Якщо це буде виявлено, то нейтрони, ймовірно, не просто розпадаються, але і переміщуються в інші Всесвіти.

|