Машини-монстри: найтриваліший в історії лабораторний експеримент.
У 1927 році, Томас Парнелл (Thomas Parnell), професор фізики в університеті Квінсленда в Австралії, мав намір продемонструвати своїм студентам те, що смола, тендітна субстанція, яка може бути розбита молотком, фактично є дуже в'язкою рідиною. Ця рідина тече навіть при кімнатній температурі, хоча вкрай повільно. Для вимірювання в'язкості смоли Парнелл розплавив цю смолу і вилив її в скляну мензурку, яку потім підвісив над скляним склянкою і закрив це все скляним ковпаком. Рівно через вісім років з того моменту в скляний стакан впала перша крапля смоли, ще через дев'ять років в стакан впала ще одна чорна крапля. Третя крапля впала в стакан в 1954 році, але Томас Парнелл вже не зміг побачити цієї події.
Після цього мензурка зі смолою і склянку, встановлені під ковпаком, довго лежали в одному з шаф фізичного факультету університету. Витягнув на світло це дивне пристрій хтось по імені Джон Мэйнстоун, який став співробітником університету в 1961 році, і в 1975 році, коли співробітники лабораторії все-таки розібралися з призначенням таємничої установки, цей експеримент (Pitch Drop Experiment) був виставлений в приміщенні університету для широкого огляду.
Сьогодні на цю незвичайну інсталяцію націлена веб-камера, яка передає зображення в масштабі реального часу. Але, незважаючи на всі старання ентузіастів, падіння восьмий краплі, яке відбулося 28 листопада 2000 року, залишилося непоміченим з-за збою камери. І донині ніхто ще не разу не бачив вживу як падає в чашку крапля смоли.
Джон Мэйнстоун, стежить за цим експериментом, каже, що не можна абсолютно точно передбачити дату падіння наступній краплі, адже на це впливає безліч різних чинників. Він очікує, що наступна крапля буде падати не раніше 2013 року і закликає ентузіастів простежити і записати цей процес. "Сам експеримент ще дуже далекий від завершення, у нас в запасі є, принаймні, ще 100 років. Саме на такий час вистачить запасів смоли в скляній мензурці".
Варто відзначити, що в 2005 році Томас Парнелл і Джон Мэйнстоун були удостоєні Шнобелівської премії в галузі фізики (Ig Nobel Prize), яка є пародією на престижну міжнародну нагороду - Нобелівську премію.
Машини-монстри - все про виняткових машинах, механізмах і пристроях в світі, від величезних засобів знищення собі подібних до крихітних точних пристроїв, механізмів і всього того, що знаходиться в проміжку між ними.