WipeOut Track - гоночна траса з іграшковими автомобілями, що рухаються з допомогою квантової левітації.
Трохи більше двох місяців тому ми розповідали про таке явище, як квантова левітація, і демонстрували відео, на якому студенти Телль-Авівського університету показували реальне використання цього явища. Буквально зовсім недавно на сервісі YouTube було розміщено ще одне приголомшливе відео, метою якого є прагнення переконати всіх нас, що практичне застосування квантової левітації набагато ближче, ніж ми можемо собі уявити.
Зізнаюся, що коли я вперше побачив цей відеоролик, я був просто здивований і був готовий зааплодувати творцям цього іграшкового гоночного треку, яким крихітні автомобілі не їздять, а літають над ним за допомогою квантової левітації. Але трохи пізніше, коли я переглянув цей ролик ще раз і пильніше, я почав помічати деякі неузгодженості.
По-перше, в Японії є Національний інститут AIST (National Institute of Advanced Industrial Science and Technology), такого інституту, як Японський Технологічний інститут (Japan Institute of Technology) в цій країні не існує, адже саме цей інститут фігурує у відео, як заклад, де була виконана розробка технологій, що були покладені в основу WipeOut Track.
По-друге, навколо треку не видно ніяких електричних кабелів і провідників, так з допомогою чого ж і за рахунок чого рухаються автомобілі?
Наступного неувязкой є використання пульта управління, на екрані якого чітко видно напис 3DConnexion. Шановні читачі! 3DConnexion використовується тільки для керування тривимірними об'єктами у віртуальному просторі програм тривимірного моделювання, але ніяк не для управління об'єктами в реальному світі. Я припускаю, що така очевидна проблема є свого роду підказкою людям, пильно просмотревшим даний ролик.
Ну і завершальну крапку ставить напис на відео "All rights reserved belong to Sony Entertainment and SCE Studio Liverpool", яка пов'язує даний відеролікі з грою "WipeOut", вихід якої запланований на наступний місяць.
Прийнявши до уваги все вищесказане, стає очевидним, що цей відеоролик - всього лише хитромудрий маркетинговий трюк компанії Sony. Але, в будь-якому випадку, цей ролик демонструємо нам яким чином в майбутньому можуть використовуватися технології квантової левітації. Але на відміну від інших фантастичних технологій, знайомим нам по фільмах, явище квантової левітації реально і воно працює.