Menu

Графенові "губки" можуть стати основою майбутнього гнучкої електроніки

Графеновые "губки" могут стать основой гибкой электроники будущего


Новий тривимірний вуглецевий матеріал, що представляє ще одну форму графена, вирощеної між кристалами замерзлої води, крім міцності і високої електропровідності графена, має ще одне привабливе властивість - еластичність. Цей матеріал, своєрідна графенову "губка", може витримати вагу, що перевищує його власну вагу в 50 тисяч разів. Матеріал повністю відновлює свою початкову форму, будучи стисненим на 80 відсотків, а його щільність набагато нижче, ніж щільність інших губчастих металевих матеріалів.

Нова сверхупругая тривимірна форма графена, виготовлена дослідниками з університету Монаша (Monash University), Мельбурн, Австралія, проводить електричний струм настільки ж добре, як і сам графен. Тому їй пророкують одне з основних ролей у створенні гнучких і пластичних електронних пристроїв, які, безсумнівно, з'являться в найближчому майбутньому. Для отримання нового матеріалу дослідники використовували технологію, звану упорядкуванням заморожуванням (freeze casting).

Процес формування чистого графену з оксиду графена проводиться у водному середовищі. По мірі зниження температури води в ній утворюються дрібні кристалики льоду, які впорядковують пластівці оксиду графена, формуючи структуру просторової мережі, яка зберігається після того, як лід тане і з отриманого матеріалу видаляються надлишки води. Будова нової форми графена вельми нагадує будову самого графена, окремі графенові пластинки розташовуються таким чином, що формують впорядковану мережу з геометричних фігур, які мають шестикутні грані.

Новий матеріал, крім виробництва гнучкої електроніки, може використовуватися в якості основи для електродів акумуляторних батарей великої ємності, для створення біомедичних датчиків або в якості будівельних лісів" для процесу вирощування синтетичних органів людського організму.

|