Menu

Нова лазерна технологія дозволяє проводити крихітні тривимірні предмети.

Новая лазерная технология позволяет производить крошечные трехмерные предметы.


Нова технологія, що використовує світло лазера, дозволяє буквально будувати з атомів і молекул крихітні об'єкти. Згідно розробникам цієї технології, дослідникам з Віденського Технологічного університету в Австрії, подібні процеси в майбутньому можуть бути використані для створення нових типів біологічного-кібернетичних тканин, деталей наномеханизмов і мікроелектромеханічних систем.

Австрійські вчені розробили технологію, що одержала назву 3D photografting. У цій технології застосовується гелевий склад, заповнений молекулами світлочутливого матеріалу. Коли промінь лазера достатньої потужності фокусується всередині об'єму, заповненого прозорим гелем, він фіксує на місці молекули матеріалу, які зв'язуються з поруч розташованими подібними молекулами.

"Спочатку ми починаємо будувати тривимірні "лісу" для майбутнього предмета, а потім за допомогою лазера нарощуємо сам предмет на створеному каркасі, фіксуючи молекули необхідного матеріалу в необхідній точці простору" - розповідає Олександр Овсяников, вчений-матеріалознавець Віденського Технологічного університету, який очолює дані дослідження.

Що б продемонструвати працездатність ідеї, Овсяников і його колеги створили всередині гелю тривимірний "квітка" з зеленого флуоресцентного матеріалу. Основу гелю становив поліетилен-гліколь, широкорозповсюдженний матеріал, що використовується в різних видах матеріалів і лікарських препаратах. Створений "квітка" мав розміри 180 нанометрів, що в тисячу разів менше товщини людського волоса.



|