Пластична електроніка продовжує працювати піддаючись сильної деформації.
Дослідники з Токійського університету (University of Tokyo) і Токійського наукового університету (Tokyo University of Science) розробили новий вид пластичної електроніки, яка може бути зігнута, розтягнута і навіть зім'ятою без втрати її працездатності. Подібні електронні пристрої можуть використовуватися в самих різних областях, але основним їх призначенням розробники вважають застосування такої електронної плівки в якості шкіри роботів та інших механізмів.
Спочатку дослідник Шінья Эйкоа (Shinya Aikawa) і його колеги зробили основу для майбутніх пластичних електронних пристроїв - польовий транзистор з вуглецевих нанотрубок, які є одночасно і гнучкими і надзвичайно міцними. Структура такого транзистора може бути зігнута під великим кутом із збереженням працездатності пристрою. З-за малих розмірів і товщини вуглецевих нанотрубок електронні схеми на їх основі майже прозорі.
Застосування вуглецевих нанотрубок дозволило уникнути використання золота і оксиду олова-індія в якості електродів транзистора. Адже золото не зовсім прозоро, а оксид олова-індія є досить крихким речовиною. Іншим нововведенням при створенні пластичної електроніки стало використання полівінілу, який застосовується в якості сполучного матеріалу деяких клейких сумішей, в якості підстави для електронних схем.
Товщина створеного польового транзистора з вуглецевих нанотрубок склала всього 15 мікрометрів. Єдиним недоліком стало те, що після 100 сильних вигинів і деформацій транзистори починали втрачати свої електричні характеристики. Це пояснюється тим, що деформація призводить до зламу деяких вуглецевих нанотрубок. Але навіть і в цьому випадку подібної електроніки є великий потенціал для використання там, де деформації поверхонь не надто великі.