Новий матеріал, графин, має великі перспективи використання в електроніці, ніж графен.
З моменту відкриття графену, цього надзвичайно міцного матеріалу, що володіє чудовою електропровідністю, багато експертів пророкують йому велике майбутнє в області фізики і виготовлення різних електронних пристроїв. Але результати комп'ютерного моделювання, проведеного міжнародною групою вчених, показують, що матеріал, званий графин (graphyne), повинен володіти вже зовсім екзотичними електричними властивостями, які роблять цей матеріал більш цікавим в області електроніки, ніж графен.
Подібно графену, графин так само складається з атомів вуглецю, з'єднаних в кристалічну решітку товщиною в один атом. Відмінність між цими двома матеріалами полягає у тому, що кристалічна решітка графина містить крім подвійних міжатомних зв'язків ще й потрійні зв'язки. Тому кристалічна решітка графина має більш складну форму, ніж проста гексагональна форма решітки графену, більш екзотичні хімічні, фізичні і електричні властивості.
Комп'ютерні моделі графина (6,6,12-graphyne), складені групою вчених-хіміків з університету Ерланген-Нюрнберг (University of Erlangen-Nuremberg) в Німеччині, очолюваної Андреасом Герлінг (Andreas Gorling), показують, що за рахунок існування потрійних зв'язків електрони можуть пересуватися по кристалічній решітці графина, швидше, ніж в графені, і зустрічати на своєму шляху менше опору. Це означає, що графин буде володіти ще більшою електропровідністю. Крім цього, специфічна кристалічна решітка графина-6,6,12, за рахунок присутності в ній елементів, званих конусами Дірака, графин здатний проводити електричний струм тільки в одному напрямку. Саме це властивість дозволить дослідникам на основі графина створювати високоефективні напівпровідникові елементи, такі як діоди і транзистори, при цьому володіють чудовими високочастотними характеристиками.
Залишається тільки одна невелика проблема. Для подальших практичних досліджень у напрямку вивчення графина і його властивостей необхідно отримати деяку кількість цього екзотичного матеріалу. Незважаючи на те, що перші роботи в цьому напрямку велися з 1980-х років, вченим вдавалося отримувати лише невеликі кількості цього матеріалу, який, до того ж, не був необхідною формою графина-6,6,12. "Раніше, коли подібні дослідження не мали під собою навіть теоретичного фундаменту, ніхто з учених не був сильно в них зацікавлений. Тепер же, коли властивості графина можуть відкрити великі перспективи, я думаю, знайдеться чимало груп вчених-фізиків і вчених-хіміків, які врешті-решт розроблять метод виробництва цього матеріалу" - розповідає Майкл Хейлі (Michael Haley), вчений з університету Орегона в Юджині.
Професор Андрій Гейм, лауреат Нобелівської премії 2010 року за відкриття графену, заявив: "Графин - вельми цікавий, незвичайний і багатообіцяючий матеріал. Ймовірно, в майбутньому він зможе зіграти більш важливу роль, ніж графен, у розвитку електроніки, деяких областей науки і техніки".