Вчені з IBM заглянули всередину молекули.
В активах компанії IBM є велика програма, метою якої є розробка електронних вузлів молекулярного рівня. В рамках цієї програми вчені з швейцарського філіалу компанії в Цюріху зробили знімок у високому дозволі, на якому знята єдина молекула речовини. Для цього вчені використовували скануючий атомно-силовий мікроскоп, при цьому, процес проводився при дуже низькій температурі близько 5 градусів за шкалою Кельвіна.
На отриманому знімку видно структуру молекули і електронне хмара, яке її оточує. Досліджувана молекула містила у своєму складі 22 атома вуглецю і 14 атомів водню, її довжина становила 1.4 миллимикрона, а відстань між атомами вуглецю становило 0.14 миллимикрона, що в 500000 разів менше товщини людського волоса.
Скануючий атомно-силовий мікроскоп використовує датчик, наконечник якого загострюється, мало не до одного атома речовини. Під час скануючого руху датчика датчик реагує на сили, що виникають від взаємодії між атомами молекули, які змушують переміщатися вгору або вниз наконечник датчика. Це датчика руху і є вихідними даними для побудови сканованого зображення предмета.
Це зображення допоможе вченим точніше дізнатися принципи будови навколишнього нас матерії. За допомогою вчені зможуть визначити, як розподіляється заряд всередині молекули, тобто як рухаються електрони в межах молекули, як змінюються траєкторії руху електронів в залежності від різних умов та багато іншого. Ці знання, хочеться сподіватися, допоможуть здійснити прорив в області наноелектроніки.