Menu

Нова технологія «Наносварки» для побудови електронних наноцепей

Новая технология «Наносварки» для построения электронных наноцепей


Вчені розробили спосіб з'єднання нанопроводів та інших нанооб'єктів у наноструктури та електронні ланцюги, сплавляючи їх за допомогою крихітного кількості спеціального «припою». Дослідники з Шеффілдського Університету у Великобританії стверджують, що їх метод можна використовувати для створення наноелектронних схем і лагодження таких, в разі виявлення дефектів. Цей процес - це новий вид наносварки, який досить нагадує процес зварювання в звичайних масштабах і дуже широко застосовується. Нова методика наносварки покликана для формування електричних з'єднань, які не тільки електрично надійні, але і, в разі необхідності, можуть бути легко розірвані для виконання корекції вже існуючої структури.

Перші експерименти по проведенню процесу подібної наносварки були успішно проведені групою вчених у складі Беверлі Инксона (Beverley Inkson), Тоні Куиллса (Tony Cullis) і Янга Пенг (Yong Peng). У цьому експерименті було проведено процес наносварки декількох нанопровідників з чистого золота. Розміри цих провідників були настільки малі, що всі роботи виконувалися під електронним мікроскопом. За допомогою мікроманіпулятора кінці цих провідників були поєднані, і на них було накладено невеликий шматок такого ж провідника для зварювання. Потім пропускаючи імпульсний струм через нанопроводники вчені домоглися плавлення останнього провідника, який, розплавилися, надійно зварив місце з'єднання.

Цей, новий, метод наносварки дає набагато кращі результати, ніж просте плавлення двох нанопрводников без використання припою, тобто методом простої контактної наносварки. Контактна наносварка призводить до істотного перегріву провідників в місці зварювання, що призводить до деформації зварюваних деталей і накладає обмеження на мінімальні розміри зварюваних деталей.

У своєму коментарі Беверлі Инксон заявив: "Здатність з допомогою нової технології зварювати нанопроводники і з'єднувати таким чином різні наноузлы, життєво важлива для майбутнього нанотехнологій. Нова методика може використовуватися для з'єднання нанооб'єктів з широким діапазоном форм і різним хімічним складом, з її допомогою можна буде будувати, вже в недалекому майбутньому, складні тривимірні наноструктури.”

|