Дослідникам вдалося отримати "двовимірне" скло.
Дослідникам з Корнельського університету (Cornell University) і університету Ульма (University of Ulm) вдалося отримати зразки самого тонкого скла у світі, і те, що можна побачити на наведеному знімку, виглядає "до болю" знайоме. Плоске скло, яке є кристалічним з'єднанням кремнію з киснем, було отримано зовсім випадково під час процесу виробництва графена на кварцовій підкладці, покритої шаром міді. Вчені вважають, що протікання повітря у вакуумній системі призвела до реакції міді з кварцом, який так само складається з кремнію і кисню, в результаті чого, крім графенової плівки з вуглецю, була отримана і двовимірна плівка зі скла.
Скляна плівка має не атомарну товщину, як плівка графена, її товщина становить три атома. Але три атоми - це мінімальна товщина кристалічної решітки скла і можна сказати, що це робить скляну плівку двовимірної. Варто відзначити, що цей випадок є першим випадком в історії науки, коли було отримано скло такої товщини, хоча можливість його одержання була передбачена вже досить давно одним з учених-матеріалознавців, що вивчають властивості скла з 1932 року..
На зображенні можна побачити структури, складені з двох ланцюжків атомів кремнію (білі крапки), пов'язаних атомом кисню (чорні точки). З цих ланцюжків формуються кільця довільних розмірів з яких і складається скло.
Саме по собі це досягнення демонструє нову сферу застосування для графену, матеріалу з багатьма унікальними властивостями. Тепер, за допомогою графена стає можливим отримання цілого ряду екзотичних двовимірних матеріалів, які раніше отримати було просто неможливо, використовуючи інші способи. А ці нові "плоскі" матеріали можуть стати основою для створення напівпровідникових пристроїв абсолютно нових типів, таких як кремнієві або графенові транзистори.