Використання вуглецевих нанотрубок дозволило зробити пружні розтягуються електричні провідники.
Покриття, "шкіра", для роботів, здатна відчути дотику, одяг, виготовлений з "розумною" тканини, гнучкі електронні пристрої з дисплеями та багато іншого вимагають технологій створення еластичною електроніки та електричних провідників. Область еластичною електроніки та пристроїв є досить молодою, але дуже швидко розвивається областю, і вона стала ще ближче до реальності завдяки дослідженням, проведеним вченими з університету штату Північна Кароліна. Університетські вчені нещодавно розробили метод виготовлення еластичних електричних провідників застосувавши в якості струмопровідних частин вуглецеві нанотрубки.
Команда, очолювана доктором Йонгом Чжу (Dr. Yong Zhu) використовувала метод спеціальної "друку" з допомогою якого на поверхню попередньо розтягнутого еластичного матеріалу був нанесений шар вуглецевих нанотрубок, упорядкованих в одному напрямку. Після того, як матеріал повернувся в свій початковий стан нанотрубки змінили свою форму і стали схожі на хвилясті лінії. Проводячи випробування отриманого матеріалу вчені з'ясували, що матеріал, завдяки високій провідності нанотрубок, проводить струм і має однакову електричний опір в деформованому, розтягнутому, і вихідному стані.
Звичайно, і самі вчені це розуміють необхідність деформування матеріалу перед нанесенням струмопровідних елементів унеможливлює подальше широке використання даної технології. Тому подальші зусилля вчених спрямовані на розробку технології друку, який дозволить укладати на поверхню недеформированного матеріалу шар "хвилястих" нанотрубок.
Вже зараз вченим вдалося надати нанотрубок таку форму, що нанесений на матеріал їх шар нагадує форму хутра акордеона. На жаль, через час і після декількох розтягнень матеріалу підстави нанотрубки розпрямляються і матеріал втрачає електричну провідність при розтягуванні. Але, згідно з наявною інформацією незабаром ця проблема буде вирішена за допомогою спеціального пружного складу, який зафіксує форму нанотрубок.