Menu

Завдяки новим наноматеріалів мікропроцесори майбутнього самі зможуть змінювати свою внутрішню архітектуру.

Благодаря новым наноматериалам микропроцессоры будущего сами смогут менять свою внутреннюю архитектуру.


Вчені з Північно-Західного університету розробили новий вид наноматеріалу, застосування якого дозволить мікропроцесорів і комп'ютерів майбутнього самостійно, під керівництвом зовнішньої програми, змінювати свою внутрішню архітектуру, пристосовуючись, таким чином, до виконання завдань різного роду. Кожна комірка з наноматеріалу, підкоряючись сигналу, переданим з верхнього рівня, може виступати в ролі провідника, резистора, діода або транзистора.

В даний час вчені вже успішно виготовили на основі нового наноматеріалу практично всі основні електронні компоненти і тепер експериментують з перемиканням цих компонентів з одного виду до іншого. "Наша нова технологія грунтується на тому, що ми навчилися керувати рухом електричного струму через суцільний матеріал. Змінюючи властивості частин цього матеріалу, ми можемо змусити струм слідувати тільки по заданому шляху" - розповідає професор Бартош Грзыбовский (Bartosz A Grzybowski), який керував цими дослідженнями. - "Наша технологія чимось нагадує прокладання нового русла для річки. Але в нашому випадку ми можемо забезпечити те, що в одному і тому ж матеріалі будуть текти кілька потоків електричного струму, які можуть текти навіть у протилежних напрямках, абсолютно не заважаючи один одному".

Благодаря новым наноматериалам микропроцессоры будущего сами смогут менять свою внутреннюю архитектуру.


При створенні нового наноматеріалу були використані деякі унікальні властивості кремнію та полімерних сполук певного типу. Ця комбінація відкриває шлях зовсім нової галузі - електроніки, заснованої на використанні наночасток. Новий матеріал являє собою електрично проводять наночастинки, шириною 5 нанометрів кожна, покриті полімерним матеріалом, атоми якого мають позитивний електричний потенціал. Ці частинки оточені деякою кількістю негативно заряджених атомів, заряди яких компенсують додатній заряд, наявний у частинок. Застосовуючи електричний струм спеціальної форми і сили, що протікає через матеріал, негативні атоми можуть переміщатися, слідуючи за течією струму. Але відносно великі позитивні частинки залишаються при цьому нерухомі.

"Оборотна природа цього матеріалу може дозволити комп'ютеру перенаправляти потоки даних або адаптувати свою власну внутрішню схему з метою того, що б забезпечити максимальну продуктивність при виконанні завдань певного роду".

|