Вчені виявили матеріал з властивостями, багато в чому подібним властивостями графена.
Графен, матеріал, що представляє собою одну з форм вуглецю, за відкриття якого була присуджена Нобелівська премія з фізики в 2010 році, потрапив під пильну увагу вчених, які почали вивчати і використовувати його унікальні властивості. Доктор Фредерік Вольфф-Фабріс (Dr. Frederik Wolff-Fabris) з університету Helmholtz-Dresden Zentrum-Rossendorf (HZDR) і його колеги з Кореї, виявили та проаналізували матеріал, що володіє властивостями, які багато в чому повторюють властивості графену.
Структура цього матеріалу дуже нагадує структуру пниктидов заліза (iron pnictides), тобто високотемпературних надпровідників, і у цього матеріалу, безумовно, є багатообіцяюче майбутнє. Деякі з атомів, що входять до складу нового матеріалу, можуть бути легко замінені іншими атомами, що дозволить отримати нові матеріали, що мають надпровідні, магнітні властивості і які можуть використовуватися як топологічні ізолятори.
Трохи раніше в цьому році доктор Юн Кім Санг (Dr. Jun Kim Sung) прибув з Південної Кореї, що б скористатися можливостями Дрезденської лабораторії сильних магнітних полів (HZDR Dresden High Magnetic Field Laboratory). Він провів ряд експериментів з аналізу властивостей ряду різних матеріалів, на які впливає сильне магнітне поле. Вперше за всю історію фізики доктор Кім і доктор Вольфф-Фабріс вивчили металевий сплав SrMnBi2 і помітили дивовижні властивості цього матеріалу. Цей матеріал, що складається з атомів стронцію, марганцю і вісмуту багато в чому поводився подібно до "чарівного" графену.
З-за нескладного складу нового матеріалу і його положення елементів у Періодичній системі, досить просто з технічної точки зору наповнити матеріал SrMnBi2 атомами інших речовин. Ці атоми домішок кардинально змінюють властивості нового матеріалу, що дозволить створити абсолютно нові типи магнітів і високотемпературних надпровідників.
В даний час матеріал SrMnBi2 знаходиться в центрі уваги багатьох дослідницьких груп, які вивчають його властивості і вишукують області застосування для нового матеріалу. Трохи пізніше в цьому році доктор Юн Кім Санг повернеться в Дрезден, що б разом з доктором Вольффом-Фабрисом провести ряд додаткових дослідів і експериментів над матеріалом SrMnBi2.