Menu

Ефект, подібний миражу в пустелі, робить невидимими предмети під водою.

Эффект, подобный миражу в пустыне, делает невидимыми предметы под водой.


З одного боку це нагадує щось в стилі Джеймса Бонда, з іншого боку - активну маскувальну систему в стилі HALO. Дослідники з Техаського університету в Далласі, правильно використовуючи унікальні фізичні і електричні властивості вуглецевих нанотрубок і оптичний ефект, завдяки якому в пустелі або на морі можна спостерігати міражі, створили свого роду підводний плащ-невидимку, пристрій, здатний приховувати предмети простим рухом важеля електричного вимикача.

На жаль, розроблена технологія ще не готова для того, що б бути інтегрованою в Астон-Мартін Джеймса Бонда з-за того, що максимальний ефект від її використання досягається тільки під водою. Але у цього хитромудрого винаходу може бути дуже широка область застосувань, і не тільки в стінах наукових лабораторій.

Підводний плащ-невидимка у своїй роботі використовує ефект заломлення променів світла, точно такий же, який викликає появу міражів в пустелях. Цей ефект виникає на кордоні мас повітря або води, які мають суттєву різницю у температурі, а отже, і різний коефіцієнт заломлення світла. Ця різниця коефіцієнта заломлення є тим, що змушує відбите світло потрапити в очі глядача, а не піти куди-небудь в навколишній простір.

Саме завдяки цьому люди дуже часто можуть бачити в пустелі неіснуючі водойми. Те, що вони бачать фактично, є відображенням неба, але оскільки це знаходиться біля поверхні землі і має синій колір, мозок людини робить висновок, що він бачить воду, так як це для нього має більше сенсу.

Той же самий ефект в дії можна спостерігати на наведеному нижче відеоролику. Використовуючи струмопровідні вуглецеві нанотрубки, труби з атомів вуглецю, стінки яких мають товщину в один атом, розташовані на поверхні листа прозорого матеріалу, вдається швидко нагріти воду біля поверхні аркуша матеріалу до високої температури. Різниця в температурі води забезпечує що вимагається різницю коефіцієнтів заломлення, виникає "ефект міражу", який приховує предмет, розташований позаду прозорого листа. І, при цьому, все відбувається майже миттєво.



|