Електричні кабелі на основі вуглецевих нанотрубок з подвійними стінами - перспективна заміна металевої проводці.
Дослідники однією з лабораторії університету Райса (Rice University) виготовили проводить електричний кабель, в якому роль струмопровідної середовища грала не традиційна металева жила, а жила, сплетена з вуглецевих нанотрубок. При цьому не зовсім простих нанотрубок, а нанотрубок, які мають подвійну стінку. При проведенні випробувань, використовуючи частини цього електричного кабелю, дослідники подали напругу на звичайну люмінесцентну від стандартної мережі електропостачання.
"Вуглецеві нанотрубки, які мають крім інших дивовижних фізичних та електричних характеристик, та високою питомою електричною провідністю, можуть забезпечити таку ж ефективну передачу електроенергії, як і металеві провідники, вагою в шість разів більше, ніж вуглецеві" - говорить професор машинобудування і матеріалознавства університету Райс Енріке Баррера (Enrique Barrera). - "Кабелю на основі вуглецевих нанотрубок можуть знайти широке застосування в електронної, аерокосмічної та автомобільної промисловості, там, де вага провідників є досить важливим критерієм. Трохи пізніше такі провідники можуть дістатися і до використання в якості електропроводки будинків та інших будівель".
Електричні кабелі та проводи, сплетені з вуглецевих нанотрубок, можуть бути з'єднані один з одним без втрати провідності в місці з'єднання. Обробка сплетеною з нанотрубок жили йодом дозволила отримати однорідну і надзвичайно міцну жилу, яка за механічними властивостями є більш міцною, ніж жила з металу.
В журналі Scientific Reports незабаром буде видана публікація, в якій це досягнення буде описано більш докладно. Провідний автор цієї публікації, Яо Жао (Yao Zhao), для перевірки виготовлених "нанотрубочних" проводів створив спеціальну установку, в якій з допомогою цих проводів було приєднано електроживлення освітлювальних лампочок. Ці лампочки залишалися включеними в протягом декількох тижнів. Проведені пізніше електричні вимірювання показали відсутність повної деградації електричних і фізичних властивостей провідників.
Фізико-хімічні процеси, які використовуються при вирощуванні і вирівнюванні двухстіночних вуглецевих нанотрубок, в кінцевому рахунку, стануть основою нового технологічного циклу, що починається з завантаження в установку сировини і закінчується постійним виходом готового "нанокабеля". Наступним етапом розвитку розробленої технології буде виготовлення більш товстих електричних провідників, здатних ефективно передавати більш сильний електричний струм. "Дешевизна виробництва вуглецевих нанотрубок зробить неефективним у майбутньому використання міді та інших металів в якості провідників електричного струму" - цими словами завершує публікацію Яо Жао.