Вчені розробили технологію, за допомогою якої можна перетворити в акустичну систему вікно або монітор.
З допомогою прозорою і легкою плівки можна перетворити в динамік поверхню вікна, комп'ютерного монітора і взагалі будь-яку іншу гладку поверхню. Технологія, розроблена корейськими вченими, спирається на використання графена, листа вуглецю товщиною в один атом, в якості електродів цих динаміків. Більш того, вченим вдалося продемонструвати працездатність нової технології, створивши повністю функціонуючий дослідний зразок такого динаміка, який Ви можете побачити на наведеному вище зображенні.
В той час, як використання графена містить чималі перспективи для багатьох галузей промисловості завдяки його унікальним механічним та електричним властивостям, проблема, що перешкоджає початку широкого застосування цього матеріалу, полягає у складності отримання графенових плівок великих розмірів і з мінімальною кількістю дефектів.
Для виробництва графенових динаміків, Жонгсик Дженг (Jyongsik Jang) і його колеги з Національного університету Сеула використовували струминний друк і процес випарювання для того, що б нанести одноатомний шар оксиду графену на полімерну плівку з фториду поливинилидена (polyvinylidene fluoride, PVDF).
Закінчена акустична система складається з тонкої плівки PVDF, затиснутою між двох графенових електродів. Коли електричний струм від джерела звукового сигналу прикладається до цих електродів, виникає зворотний п'єзоелектричний ефект, який викликає деформацію полімерної плівки, що, в свою чергу, призводить до створення звукових хвиль.
Звісно, високої якості звучання від такої акустичної системи поки чекати не доводиться, занадто мала амплітуда коливань дифузора графенового динаміка. Але такі акустичні системи можуть ефективно використовуватися в системах активного шумозаглушення, тобто для створення звукових коливань, рівних по амплітуді шумовим звуковим коливанням, але перебувають з ними у протифазі.
Нова технологія в порівнянні з традиційними технологіями володіє рядом переваг з точки зору вартості та витрат енергії. Графен більш дешевий, ніж інші матеріали, які використовуються для електродів акустичних систем, таких як рідкоземельні метали і струмопровідні полімери. Завдяки низькій робочій напрузі акустична система на основі графену не потребує дорогих потужних підсилювачах, що позитивно відображається на енергії, що витрачається.