Menu

Створено перше нано-пристрій з автономним енергозабезпеченням, здатний передавати дані по бездротовому з'єднанню.

Создано первое нано-устройство с самостоятельным энергообеспечением, способное передавать данные по беспроводному соединению.



Учені, що працюють за підтримки Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA і Міністерства енергетики США, розробили крихітний нано-пристрій, здатний самостійно забезпечити себе енергією, використовуючи енергію механічних коливань. Разом з цим, пристрій оснащений приймально-передавальним модулем, з допомогою якого здійснюється передача інформації по бездротовому каналу на досить велику відстань. Подібна технологія може з успіхом бути застосована в досить широкому спектрі, починаючи від пристроїв розвідки і спостереження, всіляких датчиків і до медичних імплантованих пристроїв.

Видана в журналі ACS Nano Letters стаття описує наногенератор, який виробляє енергію від будь-якого механічного впливу і коливання, від биття серця людини, до трясіння, яку відчуває людина пересуваючись пішки або едя в автомобілі. Наявність такого наногенератора саме по собі не є чимось видатним, подібні рішення у вигляді п'єзоелектричних генераторів, існували і раніше.

Але відмінною рисою нового нано-пристрою є те, що виробляється генератором енергія накопичується і зберігається в спеціальному пристрої, конденсаторі досить великої ємності. Накопиченої в конденсаторі енергії достатньо для того, що б передати радіосигнали бездротового зв'язку на відстань до 9 метрів, що по дальності майже дорівнює передачі стандарту Bluetooth.

Реалізація того, що настільки крихітний пристрій може передавати дані на настільки значну відстань може призвести до появи нових типів медичних діагностичних датчиків, датчиків екологічного моніторингу, які отримують енергію від коливань повітря і зміни температури навколишнього середовища, і пристроїв, які будучи вбудованими в одяг чи побутові предмети, будуть працювати від енергії кроків свого власника.

|