Menu

Нові наноматеріали змінюють свою міцність під дією електричного струму.

Новые наноматериалы изменяют свою прочность под действием электрического тока.


Дослідники з Технічного університету Гамбурга і центру Helmholtz Center Geesthacht розробили новий вид настроюються наноматеріалів, які можуть змінювати свій стан від м'якого до твердого за допомогою простого "натискання кнопки". Взявши сплав золота і платини з іншим металом, дослідники помістили зразок у кислотний розчин. Кислота розчинила метал і в структурі матеріалу утворилася мережа крихітних порожнин і часу, які були заповнені струмопровідним сольовим розчином.

Виявилося, що цей гібридний матеріал, що складається з металу і рідини, міг змінювати свої фізичні властивості під впливом електричного струму. При цьому, залишаючись спочатку в твердому стані, після подачі електричного струму, матеріал став м'який і пластичний як пластилін.

Новые наноматериалы изменяют свою прочность под действием электрического тока.


Це досягається за рахунок того, що іони, розчинені в рідині, впливають на електричний заряд поверхні металу при зміні електричного потенціалу. Такий вплив виражається в зміцнення чи ослаблення міжатомних зв'язків у поверхневому шарі металу, коли додаткові електрони забираються або додаються до атомів металу на поверхні.

Дослідники виявили, що в разі необхідності, за наявності відповідного імпульсу електричного струму, матеріал може збільшити свою міцність більш ніж в два рази. З іншого боку, коли це необхідно, матеріал може з легкістю бути переведений в м'яке стан, коли він мало піддається руйнуванню і високоефективно може поглинати енергію деформації.

Поки ще важко собі уявити реальне застосування подібного матеріалу. Але, забігаючи вперед, можна припустити, що йому, цьому матеріалу, безумовно знайдуть застосування у військовій і космічній техніці для створення конструкцій самовідновлюються і слабо піддаються зовнішнім впливам механізмів, транспортних засобів і космічних апаратів.

|