Menu

Розроблена проста і дешева технологія прямої штампування крихітних наноустройств.

Разработана простая и дешевая технология прямой штамповки крошечных наноустройств.


Дослідники з університету Вандербілт (Vanderbilt University) розробили досить просту технологію, з допомогою якої можна штампувати крихітні об'єкти, невидимі людському оку, із спеціального наноматеріалу. Цей новий метод працює з пористими наноматеріалами, які наповнені крихітними порожнечами, які надають цим матеріалам унікальні оптичні, електричні, хімічні і механічні властивості. Вже існують пористі наноматеріалу із золота, кремнію, алюмінію, оксиду титану і інших речовин.

Технологія наноштамповки, як і звичайної штампування, використовує попередньо виготовлені штампи. Але на відміну від штампів великих розмірів, нанорозмірні штампи виготовляються з використання складних процесів, вироблених в чистих приміщеннях. Після виготовлення наноштампы використовуються в штампуванні на основі нового процесу, званого direct imprinting of porous substrates (DIPS). З допомогою процесу DIPS можна створити будь нанообъект менше ніж за хвилину часу, незалежно від складності об'єкта.

Разработана простая и дешевая технология прямой штамповки крошечных наноустройств.


Найменший об'єкт, який дослідникам вдалося отштамповать новим методом, що має розміри близько 70 нанометрів, що можна порівняти з розмірами молекул деяких органічних сполук. Матеріалом для створення цього об'єкта служив пористий золотий наноматеріал.

Це перший пристрій, створений дослідниками, є дифракційним биодатчиком, за допомогою якого можна ідентифікувати безліч видів молекул органічних речовин, включаючи ДНК, білки та віруси. Але за допомогою цієї технології можна виготовляти досить широкий спектр нанорозмірних пристроїв для доставки лікарських препаратів, хімічні і біологічні датчики, сонячні батареї і електроди високоефективних акумуляторних батарей.

|