Нанотрубки обіцяють "яскраве майбутнє" для екранів моніторів та телевізорів.
Тонкі екрани телевізорів, комп'ютерів, мобільних телефонів та інших електронних пристроїв будуть в змозі відображати більш яскраві, більш насичені кольорами зображення, споживаючи при цьому набагато менше енергії. І це стане можливим завдяки використанню транзисторів на основі вуглецевих нанотрубок. Пройде принаймні кілька років, перш ніж технологія, описана у випуску журналу Science від 29 квітня 2011 року, не з'явиться на екрані вашого плоского телевізора або монітора. Але, в кінцевому рахунку, такі екрани можуть стати більш дешевою, більш довгоживучої і менш энергпотребляющей альтернативою найдосконалішим екземплярів сучасних рідкокристалічних екранів.
У новій технології використовуються органічні світлодіоди (OLED), крихітні тонкі плівки з органічних напівпровідників, що випромінюють світло певної довжини хвилі при проходженні через них електричного струму. У технології OLED є кілька важливих переваг перед традиційними рідкокристалічними дисплеями. Кожен OLED-світлодіод сам є джерелом світла, тому немає необхідності здійснювати підсвічування всій площі дисплея і витрачати додаткову енергію на затемнення необхідних ділянок рідкими кристалами. Це дозволяє економити енергію.
Але виробництво OLED дисплеїв, площею більше ніж екран смартфона, в даний час стикається з рядом технологічних проблем. OLED-дисплеї, незважаючи на те, що вони в сумі споживають менше енергії, ніж LCD-дисплеї, вимагаю наявності досить сильного імпульсу струму для підпалу кожного світлодіода матриці. Транзистори, які можуть забезпечити управління таким імпульсом струму, мають досить великі розміри і займають досить багато дорогоцінного місця екрану, це, в свою чергу, змушує інженерів вдаватися до всіляких технологічних прийомів, які роблять процес виготовлення OLED-дисплеїв дорогим. А при збільшенні площі дисплея ці проблеми зростають у кілька разів.
Для того, що б уникнути вищезазначеної проблеми, Ендрю Ринзлер і його колеги з університету Флориди використовували мережу вуглецевих нанотрубок для підведення до світлодіодів збуджуючого імпульсу струму. Шар нанотрубок є пористим і безперешкодно пропускає світло. Таким чином шари випромінювальних світлодіодів і керуючих транзисторів можуть розташовуватися вертикально один за одним, замість того, що б розташовуватися поруч займаючи площу екрану, як це робиться зараз. Завдяки високій токопроводностью вуглецевих нанотрубок немає необхідності розташовувати дуже близько світлодіоди і транзистори, що дозволяє працювати цим елементам в більш сприятливих температурних режимах.
Досвідчені зразки OLED, виготовлені з використанням вуглецевих нанотрубок, мають поверхню, на 98 відсотків складається з світловипромінюючих елементів. Це дуже велике досягнення - стверджує вчений-нанотехнолог Чонгву Жоу (Chongwu Zhou) з університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі.