Menu

Вчені зробили "обручки" з ланцюжків ДНК.

Ученые сделали "обручальные кольца" из цепочек ДНК.


Вчений Торштен Шмідт (Thorsten Schmidt) з університету Гете, Франкфурт, Німеччина, досяг успіху в тому, що б зробити найменші в світі обручки, менше ніж тисячна частка ширини людської волосини, та не прості кільця, а виготовлені з ланцюжків молекул ДНК. Ці два зчеплених кільця зроблені з замкнутих ланцюгів ДНК і мають розмір 18 нанометрів. "Весільна" тематика цього досягнення проявляється не тільки через примітною форми цих кілець, але і з того факту, що Торштен Шмідт одружився в той час як він трудився над цією роботою.

Ученые сделали "обручальные кольца" из цепочек ДНК.


Але створення цих кілець є не тільки романтичним жестом. Оскільки ці кільця вільно обертаються відносно один одного, вони можуть стати корисними компонентами і молекулярних наномашин двигунів. "У нас ще попереду довгий шлях, перш ніж складні структури на основі ДНК будуть використовуватися в щоденному побуті" - розповідає професор Олександр Хекель (Alexander Heckel), співавтор Шмідта. - "Але структури ДНК в найближчому майбутньому, можуть приєднуватися за допомогою самоорганізації до інших білків і молекул, які є дуже малими для досліджень і маніпуляцій з ними".

Ученые сделали "обручальные кольца" из цепочек ДНК.


Цей експеримент, описаний в журналі Nano Letters, почався зі створення двох розімкнутих ланцюжків ДНК, форма яких нагадувала форму літери З. Потім до цих ланцюжках ДНК були додані поліамідні сполучні, з допомогою яких кільця скрепились один з одним, потім у склад був доданий олигонуклеотид, який змусив розірвані кінці зімкнутися і сформувати кільця. Ця операція була вироблена тільки за допомогою хімічних реакцій і перетворень, ніяких наноинструментов при цьому не використовувалося.

|