Menu

Європейський надзвуковий безпілотник Taranis готується до першого польоту

Европейский сверхзвуковой беспилотник Taranis готовится к первому полету


Здатність нанесення ударів і проведення бойових операцій в міжконтинентальному масштабі є величезним тактичною перевагою. А можливість виконання таких операцій на надзвукових швидкостях і без безпосередньої участі людини робить це тактичну перевагу більш вагомим. Саме тому кілька оборонних британських компаній витратили близько десяти років на розробку безпілотника Taranis, самого великого і найшвидшого з усіх сучасних безпілотних літальних апаратів. І незабаром безпілотник Taranis може злетіти і відправитися в перший випробувальний політ.

Своє ім'я, Taranis, безпілотник отримав на честь кельтського Бога Грому. Розробка цього апарату велася в рамках програми UCAV (unmanned combat air vehicle) британського Міністерства оборони. Замість того, щоб поєднати свої зусилля з зусиллями інших європейських дослідників, що працюють над створенням безпілотника nEUROn UCAV, Британія обрала свій власний шлях, що полягає в реалізації програми Strategic Unmanned Air Vehicle (Experiment) SUAV(E), на яку було витрачено близько 143 мільйонів фунтів стерлінгів. На чолі програми SUAV(E) стоїть відома оборонна компанія BAE Systems, а учасниками програми є не менш імениті компанія, такі як GE Aviation, Rolls Royce і QinetiQ.

Результатом реалізації програми SUAV(E) є безпілотник Taranis, абсолютно автономний стелс-безпілотник, бомбардувальник і штурмовик, здатний літати на надзвукових швидкостях і здатний діяти в міжконтинентальному масштабі. Перші знімки безпілотника Taranis з'явилися в 2010 році, тоді ж стали відомі і деякі його характеристики. Безпілотник має довжину 11 метрів, висоту - 4 метри, розмах крил - 10 метрів, а його вага становить близько восьми тонн. Незважаючи на недостатню кількість докладної інформації, деякі експерти вважають за деякими ознаками, що в якості двигуна цього безпілотника буде використовуватися реактивний двигун Adour 951 компанії Rolls-Royce.

Европейский сверхзвуковой беспилотник Taranis готовится к первому полету


Безпілотник Taranis спочатку розробляється як багатоцільової системи. Крім нанесення бомбових і штурмових ударів він може успішно використовуватися для проведення операцій з розвідки та спостереження (Intelligence, Surveillance and Reconnaissance, ISR). Для цього на безпілотник може встановлюватися обладнання системи Image Collection and Exploitation (ICE), виробництва компанії BAE Systems, яка зможе в автономному режимі виробляти високоякісну зйомку в різних оптичних діапазонах і збирати інші розвідувальні дані.

Етап наземних випробувань безпілотника Taranis, який почався в 2010 році, наблизився до його успішного завершення. Після певної підготовки, яка займе пару-трійку місяців часу, цей літальний апарат здійснить перший політ, злетівши з смуги випробувального полігону Woomera австралійських Королівських Повітряних сил (Royal Australian Air Force).

|