Menu

Американські військові розробляють підземну навігаційну систему, що працює від ударів блискавок.



Глобальна навігаційна система (Global Positioning System (GPS), яка є системою подвійного призначення, надає військовим і цивільним особам послуги визначення свого місця розташування, використовуючи мережу супутників і метод тріангуляції. І навіть не дивлячись на всі проблеми і майбутні перспективи системи GPS, у неї є один важливий, з точки зору військових, недолік, система працює тільки на і над поверхнею Землі, роблячи її марною при проведенні спеціальних операцій в підземних шахтах, тунелях, притулках та інших мережах підземних комунікацій. Тому, Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA збирається створити і дати в руки військових систему підземних комунікацій, основою якої будуть природні або штучно викликані удари блискавок.

Створення такої системи проводиться в рамках програми DARPA Sferics-Based Underground Geolocation (S-BUG). Ідея системи полягає у використанні викликаних ударами блискавок низькочастотних радіосигналів, які можуть проникнути в земні глибини. Спеціальні приймачі, які перебувають у солдатів, які беруть участь у проведенні операцій під землею, будуть вловлювати ці сигнали і отримувати інформацію про удари блискавок з наземних спостережних пунктів. На основі цих даних і буде обчислюватися поточне місце розташування. У зв'язку з цим можна задуматися, збіг це чи не збіг, що DARPA не так давно почала реалізацію окремої програми, метою якої є технологія штучного створення і управління розрядами блискавок.

Враховуючи той факт, що американські військові збираються відмовитися від використання системи GPS, розробка нових альтернативних навігаційних систем є додатковим підтвердженням цього і прямо вказує на те, що керівництво ВПС США твердо маєте намір добитися створення чисто військової навігаційної системи. Попередні дослідження в рамках програми S-BUG були розпочаті DARPA в минулому році. Тепер агентство збирається провести закриту зустріч, на яку будуть запрошені представники різних оборонних і технічних компаній, зацікавлені в участі у даній програмі.

|