Безпілотник-шпигун ARGUS своєю камерою знайде будь-яку дрібницю з висоти шестикілометровій
Розвідувальні безпілотні апарати, що літають над контрольованої місцевістю на невеликих висотах незабаром стануть застарілим поняттям. Це стане можливим завдяки створенню безпілотника-шпигуна нового покоління, який, літаючи на висоті близько шести кілометрів, охопить своїм "поглядом" площа близько 80 квадратних кілометрів, передаючи на землю потік відеоданих з настільки високою роздільною здатністю, що на ньому можна буде побачити переміщення окремо взятих людей.
Ця розвідувальна система отримала назву ARGUS, яке є ім'ям міфологічного всевидючого грецького божества, мав 100 очей. Це ім'я підходить системі як не можна краще з-за того, що основний датчик камери складається з декількох сотень недорогих датчиків, що застосовуються в камерах цифрових фотоапаратів і мобільних телефонів.
Ииэннис Антониэдес (Yiannis Antoniades), представник європейської компанії BAE Systems, яка займається розробкою системи ARGUS за замовленням Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA, повідомив, що використання безлічі стандартних датчиків практичніше і дешевше, ніж виготовлення на замовлення одного великого датчика, роздільна здатність якого дорівнює сумі роздільної здатності всіх малих датчиків.
В даний час камера системи ARGUS містить 368 5-мегапіксельних датчиків, які дають сумарну роздільну здатність 1.8 гигапиксела. Але на відміну від інших гигапиксельных систем, які здатні тільки робити статичні знімки, система ARGUS може виробляти відео з високою роздільною здатністю. Це означає, що з відстані шести кілометрів "погляд" камери ARGUS охопить круглу область, діаметром майже 10 кілометрів, дозволяючи відстежити одночасно в режимі реального часу пересування кожного транспортного засобу і окремо взятої людини. Обсяг даних, що виробляється системою ARGUS, природно, величезний і становить близько 6 петабайт на добу.
По завершенню попередніх випробувань система ARGUS повинна буде пройти програму польових випробувань в одній з "гарячих" точок на земній кулі, швидше за все в Афганістані. Камера системи ARGUS буде встановлена на борту нового безпілотного літального апарату Колібрі (Колібрі), проект якого поки тримається в секреті.