Чотирилапий крокуючий робот AlphaDog придбав масу нових можливостей
Ще у вересні місяці цього року було відомо те, що чотириногий крокуючий робот LS3, відомий ще як AlphaDog, отримав масу модернізацій, які дали йому нові можливості і функції. І, починаючи з осені, робот брав участь у великій програмі польових випробувань в яких крім представників компанії Boston Dynamics брали активну участь і американські військові, а нижче представлений відеоролик, знятий на цих випробуваннях, який наочно демонструє нам деякі нові здібності робота LS3.
Нагадаю, що робот LS3 створюється як своєрідне вантажне "транспортний засіб", здатне повністю самостійно переміщатися по важкій і пересіченій місцевості і яке може нести на собі 180 кг вантажу на відстань більше 30 кілометрів протягом 24 годин часу. Все це робот повинен вміти робити абсолютно самостійно, не вимагаючи в автоматичному режимі ніякої участі людини. Це дозволить солдатам не відволікатися на управління роботом і максимально зосередитися на виконанні основного завдання.
Для реалізації вышеозвученных вимог робот LS3 навчився пересуватися, постійно йдучи на заданій відстані за певною людиною. Для того, що б управляти роботом тепер більше не потрібно натискати на кнопки і здійснювати інші дії, адже робот AlphaDog в змозі розпізнати і виконати десять різних голосових команд, таких як "йди за мною", "стій", "сидіти", "стояти", "розвернутися" і інших подібних команд. Крім цього робот AlphaDog чудово сприймає і виконує більш складні команди, що складаються з комбінації декількох простих голосових команд.
Ось деякі з інших нових можливостей робота AlphaDog
- Крім голосового управління робот LS3 отримав можливість виявляти зарості і оцінювати їх прохідність, адже він може пересуватися по чагарнику, висота якого не перевищує 1.5 метрів;
- У доповнення до режиму слідування за людиною і прямування по заздалегідь заданому маршруту з допомогою системи GPS роботу можна задати напрямок, відстань і він самостійно добереться до заданої точки;
- Тепер робот AlphaDog може успішно пересуватися самостійно в умовах нульової видимості, використовуючи для пересування контрольні точки, задані на GPS-маршруті;
- Рівень шуму, видаваного роботом, знижений до значення 70 децибел, що еквівалентно рівню шуму, видаваному пилососом або легковим автомобілем.
Протягом наступних двох років робот AlphaDog буде задіяний у низці польових випробувань, які будуть проходити кожні два-три місяці. У міру цих випробувань роботу будуть додаватися нові функції і можливості, перевірятиметься робота всіх його функцій у різних метеорологічних умовах і в умовах різних типів ландшафту місцевості.