E-бомба нового покоління - могутніше і мініатюрніше.
Протягом довгих років вже ведуться розробки потужних мікрохвильових бомб (High-power microwave, HPM), які при вибуху генерують електромагнітний імпульс такої величини, що він виводить із ладу комп'ютерну техніку, електроніку, електричні апарати та телекомунікаційні системи, залишаючи при цьому, неушкоджені будівлі і не завдаючи шкоди людям, за винятком деяких випадків. Всі наявні до цього моменту часу розробки мали один недолік - вони були непрактично великими. Найменший варіант таких бомб мав довжину більше трьох з половиною метрів.
В даний час ця ситуація змінилася. За замовленням Пентагону група вчених з Технічного Університету Техасу розробили варіант і створили дослідний зразок E-бомби, яка має всього 15 сантиметрів в діаметрі і півтора метра в довжину. Виходячи з цих даних, можна вважати цю розробку самої малогабаритної з усього озброєння цього типу.
Цей пристрій дозволяє виробити електромагнітний імпульс з піковою потужністю 35 мвт, тривалістю 100-150 наносекунд на частоті 6 гігагерц. Це пристрій, як і всі інші представники цього класу зброї, що використовує енергію потужних бризантных зарядів для генерації електромагнітного випромінювання.
Бомба складається з декількох складових частин, які виконують свою роль у генерації електромагнітного імпульсу. «Серцем» бомби є Генератор Стиснення Потоку (Flux Compression Generator, FCG), який виконує функцію перетворення і накопичення енергії, одержуваної від вибуху заряду пластикової вибухівки С4. Друга частина це генератор високочастотних коливань, який перетворює отриману від FCG енергію в енергію електромагнітних хвиль. І третя, остання важлива складова, це антенна система, яка забезпечує поширення отриманих електромагнітних хвиль у необхідному напрямку з заданим кутом розбіжності.
Випробування цього зразка електромагнітного зброї вже проводяться, але пройде ще чимало часу, поки така зброя буде прийнято на озброєння.