PIXNET - нова система "суперзрения", яка дозволить солдатам бачити в будь-яких умовах
Солдати сучасних збройних сил використовують спеціалізовані прицільні пристрої на їх зброю і різні прилади, що дозволяють їм прицілюватися, добре бачити вночі та при поганих погодних умовах. Але, все вищеперелічене реалізується за допомогою різних приладів, часто дублюють функції один одного. Тому Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA почала реалізацію програми PIXNET, в рамках якої всі функції "суперзрения" будуть об'єднані в рамках одного малогабаритного пристрою.
Технологія PIXNET буде являти собою комбінацію датчиків світла видимого, інфрачервоного і далекого інфрачервоного діапазонів. Всі ці датчики будуть встановлені в межах одного малогабаритного пристрою, який можна буде встановити на шоломі солдата або на прицільної рамки зброї. Зображення, отримані за допомогою камер PIXNET, можна буде зробити доступними іншим солдатам підрозділу або командуванню через мережі бездротової передачі інформації.
"В якості відправних точок для розробки технології PIXNET будуть використані вже існуючі технології, які вже досить досконалі. PIXNET об'єднає в єдине ціле датчики, які реєструють як відбите світло, так і власне випромінювання об'єктів, забезпечуючи солдатам можливість максимально чітко бачити навколишнє оточення вдень і вночі. А сучасна мініатюризація дозволить "упакувати" всі ці технології в мінімальні габарити" - розповідає Нибир Дхэр (Nibir Dhar), директор програми DARPA PIXNET.
"Мозком" системи PIXNET буде смартфон на базі операційної системи Android. Цей смартфон буде отримувати зображення зі всіх датчиків, обробляти і комбінувати їх, показувати зображення на дисплеї і відсилати результати іншим солдатам підрозділу. Відкритість і доступність платформи Android обумовлює те, що будь-який майбутній учасник програми PIXNET зможе без праці створювати свою частину програми та налагоджувати її окремо від інших в разі необхідності.
Але навіть саме пристрій, що об'єднує в собі всі найкращі риси датчиків різних типів, буде марним, якщо його вартість буде дуже висока. Тому однією з вимог DARPA до майбутнього пристрою PIXNET є те, що варіант пристрою, що встановлюється на шолом солдата, не повинен коштувати понад 3300 доларів при рівні виробництва 10 тисяч одиниць на місяць.