Menu

Boeing CHAMP - крилата ракета, націлена на поразку комп'ютерів і електроніки противника

Boeing CHAMP - крылатая ракета, нацеленная на поражение компьютеров и электроники противника



16 жовтня цього року дослідники компанії Boeing і представники ВПС США провели успішні випробування нової ракети, здатної наносити точкові удари потужними імпульсами радіохвиль по комп'ютерах і електроніці противника. Випробування проводилися у пустелі на заході штату Юта в рамках програми Counter-electronics High-powered Microwave Advanced Missile Project (CHAMP), програми, що реалізується спільними зусиллями підрозділу компанії Boeing Phantom Works і Науково-дослідної лабораторії спрямованих енергетичних впливів ВПС США. Мета програми CHAMP полягає у створенні ракети, яка може дистанційно виводити з ладу різні електронні системи, завдаючи при цьому мінімальний непрямий збиток. Така зброя, на думку компанії Boeing, може абсолютно перетворити тактику ведення сучасних війн в звичайному і кібернетичному просторі.

Під час випробувань ракета CHAMP успішно вразила першу мета, націлити свої потужні мікрохвильові генератори на мету, в ролі якої виступало двоповерхова будівля, заповнена працює комп'ютерної та іншої електронної техніки. Після генерації імпульсу мікрохвильового випромінювання протягом декількох секунд часу в будівлі вырубились всі комп'ютери та інша електроніка.

Випробування виявилися більш ніж успішними тому, що ще через кілька секунд припинила своє існування система відеоспостереження, яка вела запис ходу випробувань, і вся електрична мережа будівлі. Протягом однієї години часу ракета CHAMP успішно вразила сім будівель-цілей, заподіявши при цьому зовсім малий непрямий збиток або не заподіявши шкоди взагалі.

Поки ще не ясно, чи буде в найближчому майбутньому вироблено прийняття на озброєння і розгортання ракет CHAMP. Але Кіт Коулман (Keith Coleman), один із керівників програми CHAMP, зазначає, що в будь-якому випадку успішні випробування ракети є великим кроком вперед: "Ця технологія відзначає початок нової ери в сучасній війні і кібервійни. Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому подібні системи будуть тим засобом, які перетворять в даремний непотріб електроніку і комп'ютерну техніку ворога, що зробить його беззахисним з інформаційної точки зору. Створивши нову ракету, ми зробили дещо з області наукової фантастики реально існуючої річчю".



|