Компанія Boeing закінчила розробку проекту корабельного суперлазера.
Американські військові щедро фінансують всі проекти зі створення енергетичних видів зброї, здатних вражати цілі потужним променем спрямованої енергії, до яких належать і лазери різних типів. Це авіаційні бортові лазери, здатні вражати як наземні, так і повітряні цілі, лазери, що встановлюються на наземних транспортних засобах і автомобілях, здатні збивати артилерійські снаряди та мінометні міни прямо в польоті. Військово-морський флот теж не є винятком, скоро в його розпорядження буде надано перший дослідний зразок лазерного зброї, призначеної для ураження ракет, націлених на судно. І за всіма перерахованими вище розробками варто компанія Boeing, яка є провідною компанією серед інших компаній, що розробляють лазерне зброя.
Представники компанії Boeing оголосила про те, що компанія закінчила етап проектування нового електронного лазера (Free Electron Laser, FEL), контракт на розробку якого був отриманий ще в минулому році. У випущеному прес-релізі зазначено, що заключний проект лазера FEL містить у собі безліч інноваційних рішень і технологій, завдяки чому процес генерації потоку електронів і його фокусування за допомогою ряду магнітних полів різної конфігурації не вимагає великих енергетичних витрат.
Якщо все сказане представниками Boeing є правдою, то це означає, що в області розробки лазерного зброї здійснено справжній прорив. Такі лазери, що не вимагають величезних енергетичних витрат, з легкістю можна буде встановлювати на літаках та на суднах, енергосистеми яких можуть забезпечити достатній рівень енергопостачання та для стрільби лазера і для здійснення руху в повітрі або воді.
Компанія Boeing є не єдиною компанією, що працює в цьому напрямку. Ще в минулому році Управління наукових досліджень ВМС США уклав контракти на проведення попередніх досліджень за програмою FEL не тільки з компанією Boeing, але і з компанією Raytheon, на розробку лазерної системи ППО, з імпульсною потужністю 100 КВт і радарної системою наведення, призначену для захисту кораблів від крилатих ракет і інших потенційних загроз.
Звичайно, оснащення судів виготовленими досвідченими зразками лазерного зброї "потягне" за собою ще безліч проблем. І основною проблемою стане проблема енергопостачання лазерних систем. Цілком ймовірно, що найближчим часом з'являться проекти футуристичних, повністю електричних військових судів, енергосистеми яких будуть здатні забезпечити енергопостачання будь-яких видів енергетичної зброї нового покоління.