Menu

Абсорбуюча фарба захистить екіпажі військової техніки від смертельного хімічної зброї.

Абсорбирующая краска защитит экипажи военной техники от смертельного химического оружия.


Армії багатьох країн мають у своєму арсеналі смертельне хімічну зброю, найпоширенішими з яких є гази, зарин, табун і VX. І, на жаль, ніхто не може сказати, в який момент і в зв'язку з якими причинами командування якої-небудь армії зважиться на застосування хімічної зброї. Тому військовослужбовці, які беруть участь в бойових діях в районах, де є ймовірність застосування хімічної зброї, повинні завжди тримати напоготові засоби індивідуального захисту. Одним з таких засобів захисту є спеціальна фарба, покриття з якої активно поглинає небезпечні хімічні сполуки і на деякий час захищає людей, що знаходяться всередині військової техніки.

Захисна фарба була розроблена фахівцями британської хімічної компанії AkzoNobel спільно з вченими з Науково-технічної оборонної лабораторії (UK Defence Science and Technology Laboratory), британського аналога американського Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA. Основним реагентом захисної фарби є один з видів силікагелю, того матеріалу, який дуже часто можна знайти у спеціальних мішечках в коробках з взуттям. Силікагель, зазнавав додаткової обробки, що може крім вологи активно поглинати та інші хімічні сполуки, що входять до складу бойових отруйних речовин. Це якийсь час буде перешкоджати проникненню отруйних речовин всередину транспортного засобу і дасть екіпажу час на те, що б скористатися індивідуальними засобами захисту.

Захисна фарба виготовляється таким чином, що її шар, що накладається зверху звичайного покриття, легко видаляється з поверхні транспортного засобу навіть у тому випадку, якщо абсорбуючий матеріал повністю "набрався" небезпечних отруйних речовин. Сама фарба являє собою в'язкий не засихає склад, який володіє достатніми клейкими властивостями, завдяки чому без проблем наноситься на будь-яку поверхню з будь-якого матеріалу.

Компанія AkzoNobel виробляє захисну фарбу стандартних військових маскувальних квітів, а першою військовою технікою, яка отримає протихімічний захисний камуфляж, стануть англійські танки Warrior. Так само компанія AkzoNobel планує випуск подібної фарби, яка буде змінювати свій колір, сигналізуючи про наявність у повітрі отруйних речовин, але, навряд чи знайде широке застосування у військовій техніці, так як змінився колір фарби буде демаскувати бойову техніку.

Так само в планах компанії AkzoNobel коштує створення ще одного виду фарби, який крім поглинання небезпечних хімічних речовин, буде ще і в змозі надати на них нейтралізує вплив. Подібні досліди проводили дослідники з університету Вермонта, які до силикагелю додавали з'єднання ванадію, який вступає в реакцію з іпритом і деякими іншими видами отруйних речовин, роблячи їх менш небезпечними для оточуючих людей. По всій видимості не складає труднощів знайти необхідний каталізатор або хімічна речовина, яка зможе нейтралізувати та інші види отруйних речовин.

|