Menu

Ведеться створення онлайн-енциклопедії, яка буде писати сама себе.

Ведется создание онлайн-энциклопедии, которая будет писать сама себя.


Практично будь-якому користувачеві Інтернету доводилося користуватися інформацією з різних онлайн-енциклопедій. Найвідомішою такою є енциклопедією Вікіпедія, яку заповнюють інформацією тисячі людей-ентузіастів суто на добровільній основі. Але сучасні технології дозволяють автоматизувати такий процес, збираючи інформацію по крихтах з самих різних джерел в мережі. І кілька компаній на замовлення американських військових ведуть розробку програмного забезпечення, яке буде самостійно "писати статті" своєрідною онлайн-енциклопедії.

Ці статті - короткі профілі конкретних людей і організацій, які забезпечені зв'язками з іншими організаціями, людьми, подіями і фактами, а сама ця інформація є оперативною інформацією, яка оновлюється в режимі реального часу з усіх доступних джерел, якою можуть користуватися аналітики розвідувальних та інших спецслужб.

Прототип такої комп'ютерної системи створюється групою BBN Technologies, яка є підрозділом відомої оборонної компанії Raytheon. Функціонуючий прототип буде переданий в руки американських військових пізніше в цьому році. Спочатку програмне забезпечення прототипу буде збирати інформацію з 40 новинних сайтів англійською, китайською та арабською мовами. По мірі розвитку системи вона зможе охопити сотні і тисяч новинних сайтів і соціальних мереж, що ведуться на різних мовах. І в кінцевому рахунку система буде підключена до системи, яка контролює вміст всіх телевізійних каналів.

Робота системи починається з виявлення інформації про якомусь "об'єкті", людині, організації або подію. Цікавлять систему об'єкти зберігаються у вигляді списку ключових слів, який потім доповнюється в автоматичному режимі. Використовуючи технології комп'ютерного читання, лінгвістичного, статистичного та інших видів аналізу, система пізнає інші "об'єкти", що мають відношення до початкового об'єкту і становить мережа їх взаємозв'язків, враховуючи при цьому вже наявну в базі інформацію.

"Наша система автоматично витягує зв'язку між відповідними об'єктами" - розповідає Шон Колбэт (Sean Colbath), старший науковий співробітник компанії BBN Technologies. - "Самонавчання і використовуючи вже готові приклади існуючих зв'язків, система зможе з'єднати всі, навіть дуже незначні, зв'язку і виконає таку роботу краще будь-якої людини-аналітика".

Проект BBN ведеться під керівництвом Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA. У ньому, крім компанії Raytheon, беруть участь компанії SRI International і IBM, які так само повинні надати військовим свої варіанти функціонують прототипів інформаційних систем.

|