Menu

Покриття зі спеціального матеріалу може допомогти ідентифікувати людей, які стріляли зі зброї.

Покрытие из специального материала может помочь идентифицировать людей, стрелявших из оружия.


Коли під час розслідування злочинів знаходять кулі, випущені з зброї, балістична експертиза може допомогти ідентифікувати зброю, з якого вироблялася стрілянина. І навіть, якщо в ході розслідування перебуває знаряддя злочин, то тільки в дуже рідкісних випадках вдається зв'язати зброю і конкретної людини, який робив з нього постріли. Вчені розробили новий метод, що використовує спеціальні покриття для патронів і самої зброї, який дозволяє залишити на руках людини мітки і надалі, хоч і з низьким відсотком ймовірності, визначити особу того, хто стріляв з конкретного зразка зброї.

Підлогу Сермон (Paul Sermon), вчений з Брунельского університету в Лондоні, що спеціалізується на наноматериалах, разом з колегами запропонував обробляти пістолетні патрони і обойму спеціальним колоїдним розчином, що містить нерозчинні кристали оксиду алюмінію, які виконують роль крихітних лез. Коли людина споряджає патронами обойми, то ці леза на поверхні оброблених розчином предметів зрізають і утримують набагато більшу кількість шкірного покриву з рук людини.

Цей метод був перевірений на 9-мм пістолет Браунінг, обойма якого зазнала обробці. У результаті дослідники отримали більш ніж в два рази більше тканин, аналіз ДНК яких дозволив точно ідентифікувати людини, снаряжавшего зброю.

Ця е група вчених запропонувала другий метод ідентифікації стріляв. Якщо в першому методі вчені постаралися зберегти генетичну мітку стріляв на самому зброю, то метою другого методу є нанесення труднозаметного і трудноудаляемого "маркера" на руки людини. У цьому випадку так само використовується спеціальне непомітне покриття, яке наноситься на поверхню гільз і підмішується в пластмасу на рукояті пістолета.

Маркером є крихітні наночастинки пилку квітки дуже рідкісного виду, наприклад, Lilium longiflorum або іншого, які покриваються шаром двоокису титану, інших унікальних інгредієнтів і липкого пластику. Доторкнувшись до покритим таким складом предметів, людина отримує на свої руки унікальну мітку, від якої позбутися не так вже й просто. Крихітні наночастки проникають глибоко в пори шкіри людини, а липкий склад дозволяє наночасткам міцно утримуватися на поверхні гладкої, з першого погляду, шкіри.

З першого погляду видно, що дані технології не є технологіями масового застосування. Але застосовані в ряді випадків, наприклад поліцейськими, які працюють під прикриттям, такі технології можуть істотно полегшити завдання поліції, збільшити розкриття злочинів, знизивши при цьому рівень злочинності.

|