Американці відновлюють програму протиракетного лазера повітряного базування ABL для захисту від північнокорейських ракет.
Програма протиракетного лазера повітряного базування ABL (Airborne Laser Test Bed), яка реалізовувалася компанією Boeing на замовлення американських військових, має довгу і заплутану історію. Незважаючи на деякі позитивні досягнення, в зв'язку з серією технічних невдач і значної перевитрати бюджетних коштів програма ABL була згорнута. Але зараз Агентство протиракетної оборони (Missile Defense Agency) прийняло рішення переглянути своє попереднє рішення і відновити подальші роботи в рамках програми ABL. А пов'язано це з потенційною загрозою в особі балістичних ракет Північної Кореї, не дуже вдалі випробування яких були зроблені останнім часом.
Програма ABL була згорнута на тому етапі, коли її можна було розглядати як велику науково-дослідну роботу. До того моменту, коли лазери ABL зможуть бути розгорнуті і будуть здатні вражати цілі, дослідникам та інженерам належить ще виконати величезну кількість роботи і витратити на це мільярди доларів.
Зараз лазери ABL мають досить малу дальність дії, вони дуже погано функціонують в умовах поганої погоди. На борту спеціального літака Boeing 747 знаходиться досить велика кількість декількох видів надзвичайно токсичних хімічних речовин, що є саме по собі потенційною небезпекою. Сам літак з лазерною установкою коштує 1.5 мільярда доларів, а час його знаходження в повітрі в черговому режимі обходиться в 100 тисяч доларів.
Так чим же викликаний інтерес американських військових і уряду до закритої дорогої програмі ABL? Адже випробування північнокорейської балістичної ракети закінчилися невдачею через секунди після старту. Значна частина в американському уряді вважає, що нема чого протистояти загрозі, якої не існує, адже Північна Корея ще не в змозі запустити балістичну ракету.
Але є члени американського уряду, які припускають, що невдача Північної Кореї стала результатом успішних випробувань лазерної бортовий установки. А це звучить настільки неймовірно, що цілком може виявитися правдою.