Іран надає докази злому таємниць американського безпілотника RQ-170 Sentinel.
Представники іранської влади привселюдно оголосили про те, що їм вдалося розкрити деякі секрети американського безпілотника RQ-170 Sentinel, який був перехоплений і посаджений іранськими військовими в грудні місяці минулого року. В якості доказів цього факту була оприлюднена частина інформації, що зберігалася в бортовий комп'ютерній системі в зашифрованому вигляді.
Виступаючи по іранському державному телебаченні, головнокомандувач повітряними силами, бригадний генерал Амір Алі Хэджизэдех (Amir Ali Hajizadeh) повідомив:
"Я надаю чотири пункти інформації, отриманої з систем безпілотника, що дозволить американцям зрозуміти наскільки далеко ми просунулися у розкритті секретів їх безпілотника.
В жовтні місяці 2010 року безпілотник побував в Каліфорнії, де проводилися роботи по усуненню деяких технічних проблем. Після усунення цих проблем і проведення льотних випробувань, в листопаді місяці 2010 року безпілотник був відправлений в Кандагар, Афганістан. Там знову були виявлені нові технічні проблеми, через що безпілотник був відправлений на базу поблизу Лос-Анджелеса для ремонту обладнання та заміни деяких датчиків. Після цього літальний апарат знову був відправлений у Кандагар".
Злом системи шифрування американського безпілотника RQ-170 Sentinel є величезним ударом для американських військових. Незважаючи на те, що сам безпілотник був розроблений компанією Lockheed Martin в кінці 90-х років, всередині нього встановлена найсучасніша електроніка. Підрозділ ВПС США, що здійснює управління безпілотниками, було розгорнуто в 2005 році, а перші RQ-170 були відправлені до Афганістану в 2007 році, де один з них потрапив у об'єктив журналіста в Кандагарском міжнародному аеропорту.
В даний час у Ірану немає у розпорядженні технологій, що б створювати безпілотники, подібні RQ-170. Але і злом систем шифрування цього безпілотника має досить велике значення, адже іранські військові можуть використовувати цю технологію для отримання тактичної переваги у майбутньому. Крім цього, існує досить велика ймовірність того, що дана технологія буде продана або обміняна третім країнам, які більш розвинені в технічному плані і зможуть розпорядитися нею з великим збитком для Америки.