Menu

Компанія BAE Systems готується до випробувань першого прототипу бойової рейкової електромагнітної гармати.

Компания BAE Systems готовится к испытаниям первого прототипа боевой рельсовой электромагнитной пушки.


Трохи більше двох років тому відома американська оборонна компанія BAE Systems уклала контракт на суму в 21 мільйон доларів з Управлінням наукових досліджень ВМС США (Office of Naval Research, ONR), метою якого є розробка удосконаленого бойового рейкової електромагнітної гармати (Electromagnetic (EM) Railgun). І ось зараз фахівці компанії готуються продемонструвати в дії перший прототип свого знаряддя. Демонстраційні стрільби проводитимуться на випробувальному полігоні Surface Warfare Center (NSWC) в Далгрене найближчим часом.

Компания BAE Systems готовится к испытаниям первого прототипа боевой рельсовой электромагнитной пушки.


На відміну від звичайного зброї, яке для прискорення снаряда використовує хімічну енергію речовин, таких як порох, електромагнітна зброя прискорює снаряд, ковзний по рейках за допомогою сильного магнітного поля, що виникає в результаті проходження через рейки і снаряд електричного струму. В той час, як швидкість вильоту снаряда з звичайних знарядь знаходиться в діапазоні 4000-4500 км/год, новий рейковий знаряддя здатне розігнати снаряд до швидкості 7200-9000 км/год.

Така висока початкова швидкість польоту снаряда дозволить вражати цілі, що знаходяться на відстані від 100 до 200 кілометрів, а в майбутньому планується збільшення дальності стрільби до 400 кілометрів. Крім збільшення дальності ураження, використання електромагнітного озброєння дозволить збільшити безпеку власне військових судів, які позбудуться необхідності зберігати потенційно небезпечні вибухові речовини і порохові заряди для звичайних знарядь.

Компания BAE Systems готовится к испытаниям первого прототипа боевой рельсовой электромагнитной пушки.


Як можна очікувати, ковзання снаряда по рейках з високою швидкістю призводить до виникнення величезних сил тертя. Додати до цього сильні струми, що проходять через рейки знаряддя, і вийде велика кількість тепла, що виділяється при пострілі. З-за цього і з-за підвищеного механічного зносу всі раніше створені зразки рейкових електромагнітних гармат були здатні зробити лише один постріл, після чого потрібно проводити ремонт конструкції знаряддя. А про те, що б зробити кілька пострілів за короткий проміжок часу можна було лише помріяти.

Для вирішення цієї проблеми ONR почав виконання наступного етапу програми EM Railgun, у ході якого повинні бути знайдені нові технічні рішення і методи захисту конструкцій, завдяки яким можна буде зменшити знос електромагнітних гармат. Учасниками цієї програми є компанії BAE Systems, and General Atomics Raytheon Corp., які отримали контракти на суму в 10 мільйонів доларів кожен. В кінці програми, через п'ять років, кожна з компаній має надати працездатний зразок рейкового електромагнітного знаряддя, здатного вести стрілянину в швидкому темпі, від 6 до 10 пострілів в хвилину.

Компания BAE Systems готовится к испытаниям первого прототипа боевой рельсовой электромагнитной пушки.


Досвідчений зразок знаряддя компанії BAE Systems буде випускати снаряди, кінетична енергія яких буде приблизно дорівнює 32 мегаджоуля. Після тестових стрільб з цього знаряддя до випробувань почне готуватися другий дослідний зразок рейкової електромагнітної гармати, розроблений і побудований компанією General Atomics.

|