Розробляється нова методика ідентифікації особистості - читання думок користувача.
Крім особи, сітківки ока, голосу і відбитків пальців людина має ще одну унікальну річ - його мозок. І, якщо всі раніше перераховане не становить праці підробити або зімітувати, то підробка чужого мозок є в даний час нездійсненним або важким завданням. Взявши до уваги цей факт, Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA збирається зробити військові комп'ютерні мережі ще більш захищеними. Замість використання пароля, який можна втратити або "засвітити", буде створений єдиний "розпізнавальний ознака" для кожної людини, який буде підтверджувати права людини на доступ до тих чи інших даних і ресурсів комп'ютерних мереж.
В рамках програми "Active Authentication" буде створена система ідентифікації користувачів, яка буде покладатися на набір біометричної інформації, тільки не на традиційний набір типу відбитків пальця і малюнка сітківки ока, а на тому, що DARPA називає програмної біометрією. Програмна біометрія не вимагає наявності додаткового обладнання і може бути розгорнута на будь-якому комп'ютері простий установкою пакета спеціального програмного забезпечення. Після цього такий комп'ютер буде сам в змозі "пізнати" людини, який сів за нього працювати.
Програмна біометрія буде збирати дані щодо фізичних індивідуальних рис кожної людини, а дані щодо поведінкових рис і його розумової діяльності. Основним інструментом для цього буде аналіз того, як людина взаємодіє з комп'ютером і що він робить в комп'ютерній мережі. Серед безлічі методів, які будуть використовуватися в програмної ідентифікації буде аналіз моделей натискань людиною на клавіші, використання вбудованої камери для аналізу рухів очей, семантичний аналіз вводимы людиною даних, аналіз побудови та синтаксис речень, швидкість введення даних і швидкість читання інформації.
Суть програми "Active Authentication" полягає в тому, що б замінити існуючу систему ідентифікації, засновану на паролі, ідентифікацією самим унікальним ключем, яким є власне користувач. Періодичні повторні перевірки можуть гарантувати, що за комп'ютером знаходиться все той же користувач, який і починав за ним працювати. Згідно з планами DARPA, по завершенню програми "Active Authentication" кожен комп'ютер американського військового відомства буде обладнанні системою програмної ідентифікації, що буде гарантувати найвищий рівень безпеки військових комп'ютерних систем.