Menu

Несмертельна мікрохвильове зброю в повітрі. Потрібно це?

Несмертельное микроволновое оружие в воздухе. Нужно ли это?


Американська компанія Raytheon ще в 2001 році розробила зразок несмертельною мікрохвильової гармати, призначеної для виведення іс ладу солдатів противника, які отримували опіки шкіри під впливом мікрохвильових променів. Розроблене в 2001 році зброя успішно пройшов всі випробування і надійшла на озброєння в армію США, у вигляді встановлення базується на армійському автомобілі Хаммер. Нещодавно управління ВПС США виділив компанії Raytheon суму в 8 мільйонів доларів на модернізації мікрохвильової гармати з метою встановлення її на літаки і вертольоти.

Головні напрямки модернізації цієї гармати полягають у створенні системи управління, яка буде забезпечувати спостереження за множинними цілями, виконувати наведення гармати на ціль і вести вогонь, при цьому, виконуючи все це в умовах безперервного руху. Буде піддана модернізації і випромінює частина зброї, яка повинна забезпечити генерацію відразу кількох променів випромінювання, спрямованих в необхідному напрямку кожен для одночасного ураження декількох цілей.

Поки, така зброя жодного разу не застосовувалося в бойових операціях, тому в експертів виникають сумніви в його ефективності. Одна справа використовувати таку зброю для стримування натовпу, інше - застосовувати його проти солдатів противника. При цьому від впливу такої зброї досить легко захиститися. По-друге, несмертельний характер такої зброї теж знаходиться під сумнівом. В ході проведених випробувань деякі люди зазнали впливу мікрохвильових променів на нетривалий час, але навіть цього вистачило їм для отримання тяжких опіків другої та першої ступенів, що призвело до госпіталізації і тривалого лікування. А що ж станеться при більш тривалому впливі? Не важко здогадатися.

Ефективність мікрохвильового зброї безпосередньо залежить від відстані, з якого воно застосовується. На великих відстанях на мікрохвильовий промінь впливає безліч факторів, які його розсіюють і знижують потужність променя, роблячи таку зброю зовсім не ефективним. Тому встановлення такої гармати на швидко летить літаку або вертольоті призведе лише до незначного, практично непомітного, впливу на людей.

|