Menu

Перші в світі телескопічні контактні лінзи забезпечать своїх власників супер-зором

Первые в мире телескопические контактные линзы снабдят своих владельцев супер-зрением


Якщо ви коли-небудь мріяли мати зором, подібним зору багатьох супер-героїв, які можуть за своїм бажанням наближати зображення віддалених предметів, то незабаром ви зможете отримати такі можливості. Цю можливість можна отримати завдяки новим телескопічним контактних лінз, які можуть наблизити цікавлять об'єкти в 2.8 рази і які мають досить малі розміри для того, щоб їх можна було носити, не відчуваючи дискомфорту.

Роботи по створенню нових телескопічних контактних лінз були проведені групою дослідників, очолюваної Еріком Тремблеем (Eric Tremblay) зі Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни (Swiss Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, EPFL) і Джозефом Фордом (Joseph Ford) з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Розроблена дослідниками технологія зробила абсолютно неактуальними усі попередні спроби реалізації телескопічного зору - імплантати, товсті окуляри і контактні лінзи, які є занадто великими для того, щоб їх можна було носити тривалий час.

Первые в мире телескопические контактные линзы снабдят своих владельцев супер-зрением


Телескопічна контактна лінза має товщину всього в 1.17 міліметра і працює за рахунок багаторазового відбиття падаючого світла. Світло потрапляє на лінзу через її краї і відображається чотири рази від дуже маленьких дзеркал, зроблених за допомогою алюмінієвого напилення. Використання такої досить складної оптичної системи дозволяє видалити хроматичну аберацію, що виникає при збільшенні зображення майже в три рази. Світло, пройшовши через систему дзеркал потрапляє на сітківку ока, точно так само, як і зазвичай.

Спочатку ці контактні лінзи розроблялися для людей, порушених дегенеративними захворюваннями сітківки ока, яке зачіпає чутливість нервових закінчень центральної частини сітківки, залишаючи незатронутыми краю сітківки. Тому такі лінзи використовуються для проектування зображення на зовнішні сторони сітківки, дозволяючи хворим людям бачити всі деталі зображення.

Первые в мире телескопические контактные линзы снабдят своих владельцев супер-зрением


Контактна телескопічна лінза виготовляється з того ж самого матеріалу, з якого виготовляються звичайні високоякісні контактні лінзи, полімеру під назвою PMMA. Дослідники припускають, що контактні лінзи, які повинні бути доступні для широкого кола споживачів середнього класу, повинні бути виготовлені з більш дешевого матеріалу, полімеру RGP.

Єдиним недоліком телескопічних контактних лінз є те, що переключення між звичайним і збільшеним масштабом зображення провадиться за рахунок спеціальних окулярів, які буде змушений носити володар супер-зору. Ці окуляри мають світлофільтри, повністю змінюють поляризацію світла, що проходить крізь оптичну дзеркальну систему контактної лінзи, приводячи до збільшення масштабу зображення.

|