Menu

Вчені створили штучну серцевий м'яз, використовуючи промислове обладнання для виробництва електроніки

Ученые создали искусственную сердечную мышцу, используя промышленное оборудование для производства электроники



Вирощування штучних органів в лабораторіях і пересадка їх людям, які потребують цього, залишається зараз ще чимось з області наукової фантастики, яка ось-ось повинна втілитися в реальності. Незважаючи на спроби використання передових технологій, таких як використання стовбурових клітин і методи тривимірної друку, виготовлення штучних тканин поки обмежена тільки набором вельми простих тканин, але технології продовжують постійно вдосконалюватися і нещодавно фахівців з Массачусетського технологічного інституту вдалося зробити великий крок у цьому напрямку. Вони створили повністю функціональну тканину серцевого м'яза, використавши при цьому, модифіковану промислову установку, спочатку призначену для виробництва напівпровідникових інтегральних мікросхем.

Вирощування тканин серцевого м'яза є надзвичайно складним процесом навіть у стінах лабораторій, обладнаних за останнім словом техніки. Волокна, що складаються з клітин м'язової тканини, розташовані особливим чином у просторі, що дозволяє м'язі не тільки скорочуватися і розтягуватися вздовж однієї осі, як звичайної м'язі, але і працювати в якості насоса, скорочуючись у обсязі. Дослідники з лабораторії Драпера (Draper Lab) Массачусетського технологічного інституту створили тонкі листи із щільного біоматеріалу, перфоровані крихітними квадратними отворами. Клітини м'язової тканини, поміщені в таку пористу структуру, почали зростати, створюючи волокна, розташовані в просторі, подібно волокнах тканин серцевого м'яза природного походження.

Використовуючи функціональну промислову установку, дослідники склали ці тонкі решітки в один пакет, витримавши з високою точністю відстань між решітками та їх зсув відносно один одного. Клітини тканин серцевого м'яза, взяті у новонароджених гризунів, поміщені усередину вийшла тривимірної структури, швидко заповнили своїми волокнами всі її порожнини. Керуючи вирівнюванням волокон тканини під час її зростання шляхом зсуву решіток, дослідники добилися повної відповідності структури штучної тканини структурі тканини серцевого м'яза природного походження.

В даний час існує безліч проблем технічного і юридичного плану, які роблять неможливим початок масового виробництва штучних тканин серцевого м'яза. Але ці проблеми рано чи пізно будуть вирішені і безпрецедентний рівень контролю за зростанням клітин, зі слів вчених, відкриє нові горизонти для виробництва штучних органів. У будь-якому випадку є непоганий шанс, що не надто віддаленому майбутньому завдяки новій технології вирощування тканин люди перестануть вмирати від серцевих нападів, а поки вчені планують провести випробування штучних тканин на піддослідних гризунів.

|