Menu

Вчені виявили невідомий досі елемент рогової оболонки ока людини

Ученые обнаружили неизвестный до сих пор элемент роговой оболочки глаза человека


Здавалося б, що на світі не існує нічого, вивченого за весь час існування медицини настільки детально і ретельно, як тіло людини. Але вчені з університету Ноттінгема (University of Nottingham), проводячи дослідження структури ока людини, натрапили на невідомий раніше шар рогової оболонки ока, рогівки. Товщина цього шару складає всього 15 мікрон, що пояснює той факт, чому цей шар не був виявлений раніше. Новий шар розташовується позаду оболонки рогівки, між шаром строми (основи рогівки) і задній прикордонної мембраною (Десцеметовой оболонкою).

Новий шар отримав назву шару Дуе в честь професора офтальмології Харминдера Дуе, який є його першовідкривачем. "Це досить важливе для медицини та офтальмології відкриття, яке потребує того, щоб деякі підручники були переписані заново, а деякі - доповнені. Виявивши і вивчивши новий шар в глибинах тканин рогової оболонки, ми зможе використовувати його наявність в своїх інтересах, наприклад, для того, щоб зробити операції на очах людини більш безпечними і більш ефективними" - розповідає професор Харминдер Дуе, - "Існує декілька захворювань очей, пов'язаних з рогівкою, і нові знання дозволять нам поглянути на них під іншим кутом, зрозуміти причини їх виникнення та знайти більш підходящі методи їх лікування".

Рогова оболонка ока являє собою прозору "лінзу" в передній частині очі, через яку світло потрапляє всередину очі. Як вважалося раніше, рогівка складається з п'яти шарів, ендотелію рогівки, десцеметовой оболонки, строми рогівки, шару Боумена і епітелію. Новий шар був виявлений за допомогою крихітних бульбашок повітря, які здійснюються між відомими шарами рогівки ока людини. Ці дослідження проводилися на роговицах очей людей, які пожертвували свої тіла після смерті в ім'я науки, а мета даних досліджень була розробка нових технологій і методів пересадки, трансплантації, різних частин рогівки ока.

Роль, яку відіграє шар Дуе в рогівці очі, поки ще зрозуміла не до кінця. Відомо лише те, що матеріал цього шару має високу твердість і високу механічну міцність, його наявність дозволяє рогівці очі витримувати тиск від 1.5 до 2 мілібар. А подальші дослідження шару Дуе дозволять вченим ще більше дізнатися про особливості будови очей людини і переглянути причини виникнення деяких офтальмологічних захворювань, які можуть бути пов'язані саме з дефектами шару Дуе.

Вчені з університету Ноттінгема, що виявили новий шар рогівки ока, описали своє відкриття в статті, опублікованій в академічному журналі Ophthalmology.

|